На Тернопільщині ГРВІ йдуть у наступ

Автор:     Опубліковано: 11 Жовтня 2016 о 19:04    562 переглядів

З проходом холоду збільшилась і кількість захворювань  на ГРВІ. Від початку жовтня в області фіксують 197,3 випадки захворюваності на 100 тисяч населення а це означає, що  показник до епідпорогу зараз становить 85%. Детальніше у сюжеті Тетяни Ставінської.

У порівнянні з минулим тижнем показник захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції в області виріс на понад 3 %, відзначають медики. Однак, припускають, кількість хворих може бути і більшою, адже не усі звертаються за фаховою допомогою. Разом з тим, кількість госпіталізованих з ГРВІ все ж зменшилась.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Ми аналізуємо тільки ті, які звернулися і зафіксовані в медичній документації, відповідно кількість дитячого населення складає 56,3% в питомій вазі, тих які звернулись за меддопомогою і кількість госпіталізованих вона дещо знизилась, порівняно з попереднім тижнем. Це 120 осіб і з них 91 дитина, попередній тиждень було 145 осіб, тобто кількість дещо зменшилася».

Щодо щеплень проти грипу, в області цей процес  поки не розпочався. Проте, Марія Павельєва припускає, до кінця жовтня населення все ж матиме змогу захистити себе від грипу вакциною.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Щеплення проводити треба щорічно, тому що імунітет після вакцинації він дійсний лише півроку, відповідно щорічно міняються штами, міняються види вірусів грипу, які будуть циркулювати, таким чином все міняється. Щеплення захищають лише від вірусів грипу, якщо людина, на приклад, хворіє іншими гострими респіраторними, яких є також надзвичайно величезна кількість, то вона може ними захворіти, тому що від цього вже організм не захищений».

Медики наголошують відрізнити грип від  ГРВІ складно, адже симптоми захворювання практично одинакові. Проте грип значно небезпечніший і страшний своїми ускладненнями.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Грип завжди є небезпечний, чому проводиться щеплення, тому що він має різні ускладнення, ускладнення зі сторони серцево-судинної системи, легеневої системи і відповідно ми мали від пандемічного грипу летальні наслідки ще в 2009 році. Тобто немає значення який там грип – А чи грип – В, все рівно він небезпечний ускладненнями».

Зазначимо, аби вберегти себе від цієї недуги, медики радять уникати скупчення людей, регулярно провітрювати та прибирати приміщення, в якому проводите багато часу, добре харчуватися, висипатися та  не перевтомлювати організм. А якщо, людина вже відчула перші симптоми нездужання потрібно, не виходячи  з дому,  звернутися до лікаря.

 

залишіть коментар