Працівники та студенти ПТУ пікетували ОДА через гроші

Автор:     Опубліковано: 13 Жовтня 2016 о 19:07    579 переглядів

«Зарплату! Зарплату!»

Під стінами Тернопільської обласної ради зібрались представники закладів профтехосвіти, які вже кілька місяців не отримують ні зарплат, ні стипендій.

АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

«Проблема виникла ще з початку року, коли Верховна Рада, приймаючи Закон України про державний бюджет переклала обов’язки фінансування закладів профтехосвіти з державного бюджету на місцевий бюджет. Зокрема, заклади, які знаходяться в містах обласного підпорядкування фінансуються за рахунок цих міст, а решта фінансуються за рахунок бюджетів області. Сьогодні фінансовий ресурс області, мабуть, не такий великий і тому, якщо міські заклади фінансуються в повному обсязі, то заклади обласного підпорядкування сьогодні не фінансуються. Люди отримали заробітну плату частково тільки за липень».

На сьогодні борг перед працівниками та учнями ПТУ Тернопільщини складає близько 11 мільйонів, розповідає Андрій Присяжний.

АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

«Я коли чую звіти фінансового управління області чи ГУ ДФС про те, наскільки зростають доходи наших бюджетів, як вони перевиконуються порівняно з попереднім роком, я запитую: де гроші?»

ЄВГЕН ПРИСЯЖНИЙ, викладач Підволочиського професійного ліцею:

«Ви врахуйте, що в наших закладах вчаться учні малозабезпечених, багатодітних сімей, діти-сироти. Напівсироти, яким держава повинна була по закону дати ці гроші. Зараз учні, місяць закінчився, вже 2-й місяць почався – стипендії не отримують зовсім. Я вже не говорю про вчителів, про зарплату».

Ті, хто приїхав на пікет, мали можливість висловити власну позицію та аргументи у мікрофон. Людей, які захотіли озвучити свої проблеми виявилось чимало.

ЛЮДМИЛА БАБАЧУК, професійний ліцей, смт. Вишнівець:

«Мені важко говорити, просто хочеться плакати. Ми доведені до такого відчаю. Як приходити на урок, коли, дійсно, ми їздили на профорієнтацію, обіцяли, дійсно, «золоті гори». І та дитина прийшла, і кожного дня питає: «А коли ж буде стипендія?» А скільки ми  випустили дітей, і не один хлопчик сидить 3 роки в одній сорочці, навіть не в светрові, а в сорочинці»

ЗОРЯНА ПІЦЬКІВ,  ПТУ№4, смт. Коропець:

«Вимагаю заробітну плату! Чому я маю чекати би мій чоловік поїхав до Москви, і дав мені нині, би я собі купила чоботи?! Ну, так. В мене така ситуація, що я сиджу і чекаю. А в нас, наприклад, заступник з виховної години, яка вищу категорію має, викладач, звільнилася і поїхала, дійсно, в Москву на заробітки. Вчора з нею говорю по Скайпі, вона каже: «Ходжу прибирати. А що робити?»

ФЕДІР КУЦ, директор Шумського ПТУ:

«Та як це ж так? 25 років сьогодні Незалежності України – ніхто нижче Фольксвагена і Мерседеса від влади не їздить, а народ прийшов випрошувати свою зменшену заробітну плату!

-Банду геть! Банду геть! Банду геть!»

Представники профтехосвіти у випадку, якщо держава не може їх належно забезпечувати, розглядають і варіант закриття їхніх навчальних закладів. Проте, кажуть, в такому випадку потрібно думати і про наслідки.

ФЕДІР КУЦ, директор Шумського ПТУ:

«Хай нам чесно скажуть, скільки їх треба, покажуть пальцем, що не 17 буде, а 10 чи 7. Хай виплатять заробітну плату заборговану, згідно законодавства попередять нас про скорочення за 2 місяці, потім виплатять після того вихідне пособіє, закриють училища. Може, пороз’їжджаються діти по Польщах, може, підуть красти їхні дачі та підуть до тюрми, може… Я не знаю, що це буде! Но вкінці-кінців, така держава не має права на існування!»

Голова обласної ради Віктор Овчарук вийшов поспілкуватися із учасниками акції. Йому це не вдалося.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Прошу, шановні колеги,  я так само… Послухайте мене. Якщо ви хочете слухати, то слухайте.

-Гроші де?

-Послухайте, шановні, ваші вимоги. Послухайте…».

Люди вимагали, щоб до них вийшов голова облдержадміністрації – Степан Барна. Його зустріли в тому ж дусі.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«- Ганьба!

-Слава Ісусу Христу!

-Ганьба!»

За деякий час голова облдержадміністрації таки отримав можливість висловитись. Проте, його пропозиція підтримки не знайшла.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«-Я готовий вам помогти, якщо ви спільно з керівниками училищ будете допомагати мені.

-Чим?

-200 поварів для 44-ї бригади, 300 водіїв і ми повністю домовляємся про співпрацю. Домовляємся наступним чином: ви даєте Богові Боже, кесареві кесареве, а ми – заробітну плату. Домовились?».

АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

«Шановний, Степане Степановичу, я хотів би вам нагадати про те, що тут торгуватися немає сенсу. Оскільки, Ви, як голова облдержадміністрації, згідно норм Конституції, несете відповідальність за виконання норм Конституції і законів України на території Тернопільської області. Сьогодні порушується трудове законодавство саме в частині невиплати заробітної плати».

Степан Барна намагався поспілкуватись з деякими учасниками акції особисто.

«Степан Степанович, я вибачаюся, от скажіть, будь ласка, Ви кажете своїй дитині: я тобі сьогодні не дам їсти, бо мені зарплати не дали? А що ми маєм своїм дітям казати? От скажіть.

-Ви наш гарант!

-Дитина просить, щоб купити їй цукерка! Понімаєте?! Я дойшла до відчаю! Чого мій чоловік мусить їздити по заробітках, а я тут і я не можу дитині купити цукерка!»

АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

«Мене вже годують з кінця місяця «завтраками» про те, що от «буде підписана, буде підписана, буде підписана постанова». Але вже і обід прийшов, і вечеря пройшла. Вже і наступний «завтрак». Тому, в даному випадку, стоїть питання виключно виплата заробітної плати до 25-го жовтня».

На завершення учасники акції нагадали, вона має попереджувальний характер і наступні їхні кроки можуть бути радикальнішими. В свою чергу, голова облдержадміністрації звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням виділити кошти на потреби фінансування закладів профтехосвіти до кінця року. Наразі ця сума складає 37 мільйонів гривень.

залишіть коментар