Представникам профтехосвіти області платитимуть із державного бюджету

Автор:     Опубліковано: 18 Жовтня 2016 о 19:14    787 переглядів

Минулого тижня представники професійно-технічних навчальних закладів Тернопільщини організували акцію-протест під стінами облдержадміністрації із вимогою виплатити їм заборговані зарплати і стипендії. На той момент сума складала близько 11 мільйонів гривень.

АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

«Якщо міські заклади фінансуються в повному обсязі, то заклади обласного підпорядкування сьогодні не фінансуються. Люди отримали заробітну плату частково тільки за липень місяць. Частково липень, за серпень і вересень заробітна плата їм не виплачена. Не виплачуються стипендії учням, не отримують кошти діти-сироти, які перебувають на повному державному утриманні».

Під час пікету люди висунули вимогу виплатити їм заборговані кошти до 25-го жовтня. Голова облдержадміністрації у той же день поспілкувався про проблему із Прем’єр-міністром України.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Прем’єр-міністр з розумінням поставився до ситуації, в якій опинилася професійно-технічна освіта області. Ті недоліки, недоопрацювання, які мають місце у зв’язку із заборгованістю по заробітній платі і стипендіях, мають бути ліквідовані. Сьогодні я звертаюся до бюджетної комісії Тернопільської обласної ради, до голови обласної ради з тим, щоб терміново скликати засідання бюджетної комісії і перерозподілити кошти субвенції Кабінету Міністрів України на освіту і на медицину в частині погашення заборгованості перед працівниками професійно-технічничних училищ області».

Наразі, запевняють в облдержадміністрації профтехосвіта Тернопільщини до кінця року буде забезпечена необхідними коштами. 77 мільйонів гривень із державного бюджету планують розподілити між галузями освіти, медицини та соціального захисту. Степан Барна каже, в обласний бюджет гроші надійдуть буквально за кілька днів.

 

  • цікава ситуація: навесні не платили міським профтехзакладам, восени – обласним. невже справді владці воліють не вкладати в освіту, а будувати тюрми?

залишіть коментар