Профтехосвіту Тернопільщини хочуть раціоналізувати

Автор:     Опубліковано: 20 Жовтня 2016 о 19:00    435 переглядів

Галузь професійно-технічної освіти на Тернопільщині планують раціоналізувати. Наразі в області діють 22 заклади професійно-технічного профілю. Освіту у них здобувають 9 тисяч учнів. З 2016 року, в рамках бюджетної децентралізації, утримання таких закладів повністю лягло на місцеві бюджети. Щодо Тернопільської області, то з січня по серпень, звітують в ОДА, функціонування закладів профтехосвіти вдалося забезпечити за рахунок обласного та міського бюджетів – на це було спрямовано 47 мільйонів гривень. Решту року покриють за рахунок стабілізаційної дотації від Уряду.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми маємо розуміти, що професійно-технічна освіта, яка обходиться в 190 мільйонів гривень в рік, має давати конкретний результат. В тому числі, по виконанню військового замовлення, по працевлаштуванню випускників у військових частинах, зокрема, водіїв і поварів».  

В обласному управлінні освіти та науки вже мають певні напрацювання щодо більш раціональної підготовки фахівців.

ОЛЬГА ХОМА, начальник управління освіти ТОДА:

«Є таке бачення – створення багатопрофільних центрів. Плануємо на тернопільську область зробити таких 3-4 багатопрофільних центри. Я думаю, саме слово «багатопрофіль» означає, що в цьому закладі буде декілька профілів – це і будівельний, і харчовий буде, і діти зможуть бути забезпечені тими спеціальностями, на які вони планували вступити».

Разом з тим, в адміністрації запевняють: при реформуванні враховуватимуть і думку громадськості.

 

 

 

  • цікаво! значить у вступі до таких “реформованих” закладів може бути відмовлено дітям-інвалідам чи просто тим, хто звільнений від від служби у війську? вони ж до армії не підуть! а як же коституційне право на освіту? тай водієм великовагової машини-тягача для 44-ї артбригади випускник ПТУ стати не зможе (нема таких машин в училищах, і досвіду водіння машини з причепом він мати не буде). знову “повітряні замки” будуємо?

залишіть коментар