Ще один перинатальний центр відкрили у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 13 Жовтня 2016 о 19:13    1 401 переглядів

На базі другої міської лікарні на вулиці Романа Купчинського, 14 відтепер є перинатальний центр ІІ-го рівня. Розширити функції пологового, пояснює головний лікар, змушував статус медзакладу.

ВІКТОР КМІТА, головний лікар міської лікарні №2

 «Наша лікарня має статус «Лікарня доброзичливого ставлення до дитини» і це обов’язкова умова, те, що ви сьогодні бачите».

У палаті інтенсивної терапії медики цілодобово надаватимуть допомогу немовлятам, які народилися із ризиками для здоров’я.

ВІКТОР КМІТА, головний лікар міської лікарні №2

«Що таке перинатальний центр? Це ті ж самі пологові ліжка, які добавляють ще дитячу реанімацію. Тут можливе надання діткам допомоги, діагностики, що зменшує, відповідно, перинатальні втрати дітей під час, скажемо, післяпологового періоду».

НАТАЛІЯ БАДЮК, завідувач відділення неонатального догляду та лікування новонароджених

«В нас діти знаходитимуться від 32-х тижнів гестації, які мають, народилися у цьому терміні.  І з вагою більше 1,5 кілограма. Вони в нас зможуть знаходитися 3-5 чи 7 днів, буде залежати від патології».

Облаштували дитячу реанімацію новим сучасним обладнанням. До прикладу, відкритою реанімаційною системою з фототерапією. Це новонароджене немовля – перше, якому допоможе цей апарат.

НАТАЛІЯ БАДЮК, завідувач відділення неонатального догляду та лікування новонароджених

 «Термін гестації 38-39, це доношена дитина. Але йому сьогодні перша доба, в нього з’явилася жовтівниця. Взято кров на білірубін, щоб визначили рівень і проводиться фототерапія. Тут є певні хвилі під якими оцей білірубін розчиняється, перетворюється в непрямий і виводиться сечею і калом».

Перевага приладу у тому, пояснює спеціаліст, у підігріві як зверху, так і знизу, що забезпечує дитині тепло. Дивимось далі. Ось кардіомонітор, на якому контролюють стан немовляти. А це апарат штучної вентиляції легень.

НАТАЛІЯ БАДЮК, завідувач відділення неонатального догляду та лікування новонароджених

 «Кювез, це новесенький, дуже  хороший. Він має ще ренгенонепроникну плівку. Дальше, це наш апарат сібаб, який застосовують, коли діти народжуються недоношені. В терміні 32-34, але в них недостатньо забезпечений дихальний об’єм. Тобто тут подається під підвищеним тиском дихання, дихальні шляхи дитини, легені, роздуваються, в дитини покращується забезпечення диханням і частоти серцевих скорочень».

Подбали й про майбутніх породілль. У лікарні оновили два індивідуальних пологових зали. Зокрема, мова йде, про ліжка-трансформери.

ОЛЬГА СИДОРЧУК, заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги

«Це є функціональні ліжка, які регулюються і по висоті, і по нахилу спинки, і по пристосуваннях для зручності жінки в пологах. Якщо ви зараз в сусідній родзал подивитися, що одне ліжко є для жінки, коли вона в першому періоді знаходиться і потім є друга, це  рахмановське ліжко, яким ми ще користуємося, для другого періоду пологів. То, тепер  в нас є одне ліжко – ліжко трансформер. В якому жінка і в першому періоді пологів знаходиться, і в другому періоді».

Ольга Сидорчук сподівається, що невдовзі зможуть поставити такі ліжка й в інших восьми пологових палатах. Загалом, аби придбати все необхідне обладнання і зробити повноцінне дитяче реанімаційне відділення, з міського бюджету виділили 3 мільйони гривень.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Враховуючи те, що в нас є і досвідчений персонал, і є допомога від науковців, тобто від кафедри акушерства і гінекології, тепер маємо можливість лікувати тут діток, які новонароджені, які мають патологію, які мають вагу більше 1,5 кілограма. І краще надавати послуги самим породіллям. Ну і, знову ж таки, символічно те, що це відбувається саме на передодні Покрови Божої Матері. Я думаю, що це буде ще одним оберегом для наших дітей і для нашого міста».

залишіть коментар