Тернопіль можна буде оглянути з Архикатедрального собору

Автор:     Опубліковано: 25 Жовтня 2016 о 18:46    802 переглядів

Тернопіль має чимало місць та пам’яток архітектури, якими можна похвалитися. Однією з таких родзинок є Архикатедральний собор, в якому планують відкрити оглядовий майданчик.

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, настоятель Архикатедрального собору:

 «Саме в центральному куполі, ми плануємо зробити нагорі, не так, як зараз є, там є така бійниця, то робилося в 50-х роках, дякуючи нашому славному земляку – пану Гереті, який в свій час, дуже багато зробив для того, щоби катедру відновилося після війни. Її відновилося, як моглося. Але зараз ми хочемо довести все до такого стану, як то було ще перед війною і для цього робимо всю необхідну документацію. І там вже буде передбачений оглядовий майданчик на самому верхньому куполі катедри».

Необхідні документи виготовляли півтора року, розповідають в Архикатедральному соборі. Наразі на втілення всіх задумів у відповідності до документації та з дотриманням всіх прописаних вимог потрібно чимало коштів. Якщо все піде за планом, то роботи планують розпочати весною.

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, настоятель Архикатедрального собору:

«Зараз розпрацьовується ідея того, щоби можна було бодай вийти однією вежею нагору, тоді на центральному фасаді, там є такий хрестик невеличкий знизу, насправді він великий, і там, щоб люди могли вийти і перейти іншою вежею і спуститися тоді через хори вниз. Це такий мінімальний маршрут».

Орест Павліський розповідає, втіленню проекту допомагають небайдужі меценати. А також до кінця року із міського бюджету виділять 260 тисяч гривень.

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, настоятель Архикатедрального собору:

 «Крім того, також є обговорено і вже також затверджено, створити доступ туристів до підземної частини катери. Тому що  в нас є підвали відкриті і зараз ми, все ж таки, знову працюємо над тим, щоби зробити добрий доступ до підвалів».

Що саме розмістять у підвальних приміщеннях – наразі в катедрі не визначились. Швидше всього, це будуть певні музейні експозиції, пов’язані з історією церкви або старим Тернополем.

залишіть коментар