Тернопільські юристи відзначають своє професійне свято

Автор:     Опубліковано: 7 Жовтня 2016 о 18:50    424 переглядів

Щорічно 8-го жовтня в Україні відзначають професійне свято знавців права і служителів закону – День юриста.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській  області

«Звичайно юрист – це дуже відповідальна професія, можливо, її можна прирівняти навіть до професії лікаря. Тому що, коли лікар приймає якесь рішення, воно вже безповоротне, так само і юрист, якщо приймає рішення, воно вирішує долю людини. Тому я і рахую, що юрист – це дуже важлива професія і дуже важлива спеціальність, особливо у цей складний для нашої держави період, коли ми, фактично, стаємо на ноги і розвиваємося в європейському напрямку».

«Знати право, служити праву, захищати право» – професійне гасло юристів різних сфер діяльності.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській  області

 «Юстиція – це справедливість. І юрист повинен боротися тільки за справедливі рішення». 

За час роботи в управлінні юстиції, а це не багато, не мало –тринадцять років, Наталія Горин зрозуміла: у цій професії важливо володіти такими рисами, як терплячість і розуміння.

НАТАЛІЯ ГОРИН, спеціаліст відділу ДРАЦС Бережанського районного управління юстиції

 «Мені здається, що це має бути отаке, знаєте, коли люди приходять з консультацією різних типів: комусь потрібно щось юридичне, комусь просто потрібен документ, бувають такі нюанси, коли потрібна просто порада. Тому, мені здається, що, напевно людяність і така стриманість, бо з людьми буває і важко в даних таких ситуаціях. Мені задається, що все-таки має бути розуміння кожної людини».

Жінка пригадує, професію вибрала свідомо. Ще за шкільною партою мріяла стати адвокатом. Отримавши диплом пішла працювати у відділ реєстрації актів цивільного стану в управлінні юстиції, запевняє, ані трохи не шкодує про свій вибір.

НАТАЛІЯ ГОРИН, спеціаліст відділу ДРАЦС Бережанського районного управління юстиції

«Для мене особисто – це дуже приємно, бо я люблю працювати з людьми, люблю допомагати в різних таких питаннях. Ми займаємося реєстрацією народжень, смертей, одружень, тобто це такі різні нюанси, моменти життєві».

Вже традиційно, із професійним святом юристів привітали керівники Тернопільщини.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Я хотів би привітати з цим днем більш, як триста працівників системи юстиції в Тернопільській області. Триста людей самовіддано реалізовують реформи у сфері юстиції, органів місцевого самоврядування, територіальної реформи. Мені сьогодні приємно констатувати, що ми працюємо активно і в плані реалізації реформи юстиції, а також формуванні і створенні центрів надання адміністративних послуг, а також первинної юридичної правової допомоги населенню області».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«Привітати тих, хто сьогодні пам’ятає, що юстиція – це є справедливість. Сьогодні, мабуть, немає такої проблеми в долі людини, де би не була присутня консультація юриста. Сьогодні, мабуть, немає такої галузі або напрямку, де би не було супроводу професійних юристів. Сьогодні дійсно бути юристом – це почесно і відповідально».

У вітальному слові міський очільник акцентував увагу на тому, що від діяльності юристів, залежить не лише доля людей, але й держави загалом.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Сам факт те, що це свято святкується на державному рівні, говорить про важливість вашої праці для суспільства і для країни в цілому. Сьогодні в Україні юристи – це сотні-тисяч фахівців, кожен у своїй галузі: це науковці, викладачі, це працівники прокуратури, поліції, судів, адвокатури, органів юстиції. Кожен із вас щодня спілкується з людьми, від кожного із вас щодня залежить доля людей. Кожного року Україна робить черговий крок на шляху становлення справді демократичного суспільства, становлення справді правової держави і тут, власне, головна роль покладена саме на вас».

Нагадаємо, відзначення Дня юриста в Україні започаткували у 1997 році.

 

залишіть коментар