Тернопільському козацько-десантному екологічному осередку – 3 роки

Автор:     Опубліковано: 10 Жовтня 2016 о 19:14    1 270 переглядів

Три роки тому козаки-десантники, екологи, афганці та волонтери об’єдналися в одну організацію і назвали її Тернопільський козацько-десантний екологічний осередок імені Дмитра (Байди) Вишневецького.

ВОЛОДИМИР МОСЕЙКО, наказний отаман Тернопільського козацько-десантного екологічного осередку ім. Дмитра (Байди) Вишневецького

«Перше хрещення, на жаль, ми пройшли Майданами: Тернопільським, Київським. Взяли під охорону Тернопільський майдан спільно із Спілкою офіцерів, з небайдужими людьми. А також мали на Київському майдані свою сотню. З Київського майдану ми попрямували захищати нашу Батьківщину. Приймали участь в Іловайських котлах, багато в інших речах».

Ті, хто повернулися з зони АТО, почали займатися патріотичним вихованням тернопільської молоді та волонтерством. Зокрема,  доставляли на передові позиції те, що вдалося зібрати тут, у тилу.

ВОЛОДИМИР МОСЕЙКО, наказний отаман Тернопільського козацько-десантного екологічного осередку ім. Дмитра (Байди) Вишневецького

 «Ми об’їздили із волонтерством всі передові позиції: Луганської, Донецької областей. Були Марїнка, Піски, були під обстрілами. Так сталося, що заїхали на тимчасово ворожу територію. Дуже багато наших людей перебувають на Сході, багато підписали контракти і в 24-ту нашу бригаду, і багато інші бригади: Восточно-десантні бригади, бригади розвідки. Ми так збудували наше більше до десантників, десантники об’єдналися».

Наказний отаман розповідає, козацький осередок розширюється, до нього долучається чимало молоді. Створюють спеціальні підрозділи, які займаються охороною громадського порядку у місті, патріотичним вихованням, волонтерством та культурою. Наразі, у структурі організації таких підрозділів шість.

ВАСИЛЬ КОНЬКО, координатор волонтерської групи «Схід та Захід єдині» на Тернопільщині

«Приклад всій молодді, виховання патріотизму, що робить наше тернопільське козацтво в голові з Володимиром Мосейко. Тому зараз ми об’єдналися. Об’єдналися всі в єдине, у всемогутню таку кулю, як волонтерський рух і разом сунемо ту поміч, ту допомогу, ті необхідні речі, на схід України».

ОЛЕКСАНДР ВАРАКУТА, голова Тернопільської обласної організації «Спілка офіцерів України»

«З козаками ми, скажемо, з самого початку. І забезпечили охорону правопорядку на Майдані, зустрічі майбутнього президента була в тому числі. Потім, займаємося елементами територіальної оборони».

Міський голова запевнив, діяльність козацького осередку є помітною у Тернополі. Мова йде не лише про волонтерство і про добрий приклад для тернополян.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Є люди, які просто ходять возмущаються і критикують, займаються критиканством, а є люди, крім того, що критикують, займаються якоюсь реальною справою. Оці хлопці об’єдналися, вони разом помагають прибирати місто, вони ходять патрулями і намагаються охорону громадського правопорядку забезпечити. Ці люди, які роблять реальну справу. За це їм велика вдячність».

залишіть коментар