Тернопільщина продовжує налагоджувати співпрацю із Литовською Республікою

Автор:     Опубліковано: 21 Жовтня 2016 о 19:15    829 переглядів

У співпраці Литовської Республіки та Тернопільщини ще є до чого рости, переконують в облдержадміністрації. Саме, щоб налагодити стосунки в різних галузях, і потрібні такі зустрічі, каже Ігор Вонс.

ІГОР ВОНС, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Мы очень заинтересованы в сотрудничестве на уровне бизнеса, предприятий, привлечения инвестиций в нашу область. Это для нас также есть одно из приоритетных заданий».

Литовські гості запевняють, вони також зацікавлені в обміні досвідом у сфері економіки та бізнесу. Вони розповіли про деякі власні проекти, які у них вже працюють. До прикладу, інноваційний центр, який допомагає представникам науки та бізнесу в Литві налагодити стосунки, тобто є своєрідним посередником.

АРТУРАС ЯКУБАВИЧУС, професор Вільнюського технічного університету, представляє Литовський інноваційний центр:

«Учредители наши, или акционеры, как мы говорим, это: Министерство экономики, Министерство образования и просвещения и конфедерация промышленников. Инновационный центр – это не бюджетная организация. Она себя удерживает за счет участия в международных и всяких других проектах, участвует в конкурсах. Эта модель работает уже 20 лет и не просим никаких денег ни с чего и самое главное – предприятия нам тоже не платят».

Обговорили на зустрічі також і питання браку кваліфікованих працівників у науково-технічній галузі. Обидві сторони сподіваються, що зможуть покращити ситуацію і в таких питаннях.

СИГИТАС БЕСАГИРКАС, експерт, представляє сферу бізнесу і промисловості:

«Знаете, наверное, проблема общая – никто не хочет поступать в технические университеты, все хотят быть экономистами, юристами, философами, но не математиками или инженерами. А в восточных странах, как в Украине, Молдове, Грузии люди не хуже наших, даже умнее наших, но просто, они не доходят до этой научной работы, которую могут они делать и очень дорого продавать свои мозги».

Щодо конкретних проектів, то пояснює Ігор Вонс, їх немає сенсу обговорювати на таких зустрічах. Тобто, облдержадміністрація лише дає можливість для початку спілкування, зацікавлених в співпраці, осіб.

 ІГОР ВОНС, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Обласна адміністрація є майданчиком для того, щоб звести, навести контакти. Якщо їх цікавить експорт в цю країну – будь ласка, налагоджуйте контакти. Тут є науковці. Якщо є спільні, цікавить спільна розробка проектів для виграшу якихось грандів чи фінансування міжнародної допомоги – будь ласка, співпрацюйте».

Тернопільський національний технічний університет вже має певні налагоджені стосунки із литовськими колегами. Наразі у них є меморандум про співпрацю із двома литовськими містами та договір по подвійних дипломах з Каунаським університетом. Після цієї зустрічі планують співпрацю розширити.

ГРИГОРІЙ ХИМИЧ, викладач ТНТУ, директор наукового парку:

«Якраз ми постійно працюєм над новими проектами і ці проекти завжди є на слуху. Це, в основному, проекти, які зв’язані альтернативною енергетикою і проекти, які зв’язані, в основному, з інформаційно-телекомунікативними системами. Якраз я от почув, що в цьому напрямку було б цікаво якраз попрацювати з Литовською республікою».

Наразі на Тернопільщині вже є 5 підприємств, які працюють із литовським капіталом.

залишіть коментар