Тернопільщина розпочала співпрацю з Іраном

Автор:     Опубліковано: 27 Жовтня 2016 о 19:00    220 переглядів

Тернопільщина відтепер співпрацюватиме з Іраном. Відповідний Меморандум підписали  керівництво області та представники остану Альборз. Сторони домовилися про взаємодію як в економічному, так і гуманітарному напрямках, також у планах спільне виробництво екологічно чистих продуктів харчування.  Важливим пунктом Меморандуму  є організація стажування,  обмін спеціалістами та учнівсько-студентський відпочинок.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Іран – це потужний і ринок збуту, і потенційний інвестор, який може підсилити економічну складову нашої держави і нашої області і я сподіваюсь, що цей напрацьований варіант, якраз дасть можливості для подальшого налагодження співробітництва між іншими областями України і провінціями Ірану».

Для Тернопільської області азійський напрямок є важливим у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності. При цьому, з усього об’єму експорту в країни Азії – 20% припадає саме на Ісламську Республіку Іран.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Іран сьогодні витягнув фактично ситуацію по експорту для нашої області і сьогодні Тернопільська область має +3 в експорті, в той час як наприклад інші області – 25-30%. Потенційних інвесторів цікавлять сектор переробки,  сільськогосподарської продукції, виробництва. В ближчій перспективі ми можемо вже пропонувати виробництво цукру, що цікаво – машинобудування. Машинобудування, починаючи від транспортних засобів країни Іран, закінчуючи транспортними засобами, які можуть вироблятись в Тернопільській області, за участі інвестицій Ірану»

Зазначимо, в цілому Тернопільська область має 6 підписаних міжнародних угод про співробітництво в різних напрямках. Географія країн є досить широкою і охоплює: Польщу, Румунію, Білорусь, Литву, Сербію, В’єтнам, а тепер ще й Іран.

 

залишіть коментар