Тернопільщина вчиться енергоефективності в Польщі

Автор:     Опубліковано: 6 Жовтня 2016 о 19:00    338 переглядів

Старі будівлі із поганою теплоізоляцією, висока вартість опалення та гарячого водопостачання, примушують українців шукати шляхи економії. Зокрема, мова йде про термомодернізацію.

СЛАВОМИР МАТУШАК, керівник економічного відділу Посольства Республіки Польща у Києві

 «Наразі у вас на комунально-житлову сферу України припадає від 30-40% річного споживання газу, електроенергії та тепла. У порівнянні з ЄС, ситуація в Україні виглядає досить невтішно. В українських багатоквартирних будинках використовується втричі більше енергії, чим в таких же будинках в ЄС». 

Дуже схожа ситуація була і в Польщі. В результаті масштабних заходів з утеплення будинків вдалося значно заощадити на використанні тепла, відзначив керівник економічного відділу Посольства Польщі у Києві.

СЛАВОМИР МАТУШАК, керівник економічного відділу Посольства Республіки Польща у Києві

 «До 90-го року минулого століття у нас не переймалися такими проблемами, як енергоефективність та теплоізоляція будинків. І це спричиняло дуже велике використання енергетичних ресурсів. Потім, завдяки впровадженню модернізації, видатки на опалення відчутно знизилися».

За роки реалізації проектів з енергозаощадження, поляки набули чималого досвіду і готові ним ділитися із українцями. Таким чином наблизити Україну до стандартів ЄС у сфері використання тепла.

ЯЦЕК ПЄХОТА, президент Польсько-Української Господарчої Палати

«Я був наймолодшим парламентарним діячем в час занепаду старої системи. Я брав участь в економічних реформах, допомагав при підготовці спеціального пакета законів прем’єр-міністра Лєшека Бальцеровича. А наприкінці завершував переговори Польщі з Єврокомісією перед вступом у Євросоюз. І тепер я радий, що я можу застосовувати цей досвід при керуванні Польсько-Українською Господарчою Палатою. Палатою, котра поєднує українських і польських підприємців».

СЛАВОМИР МАТУШАК, керівник економічного відділу Посольства Республіки Польща у Києві

«Польський досвід у сфері термомодернізації може бути цікавим для України, оскільки польсько-українська співпраця в цій галузі може посприяти, як зменшенню використання тепла, так і покращенню стану природного середовища. І ще зменшення залежності від імпорту газу, в тому числі і від північного вашого сусіда».

Із семи західних областей дві: Львівська і Тернопільська потрапили у програму польської допомоги для України. Голова облдержадміністрації Степна Барна зазначив, в області вже реалізовують програму термомодернізації.

СТЕПАН БАРНА, голова ТОДА

«Більше того, ми говоримо сьогодні про те, що цілий комплекс заходів ми вже сьогодні здійснюємо: в рамках фінансування за рахунок коштів державного бюджету і коштів місцевого бюджету. Зокрема в цьому році ми виділили більше 50 мільйонів гривень сумарно на реалізацію енергоефективних заходів в Тернопільській області».

СЛАВОМИР МАТУШАК, керівник економічного відділу Посольства Республіки Польща у Києві

 «Окрім урядових програм є програми міжнародних фінансових організацій, в тому числі Європейський банк реконструкції та розвитку».

Оскільки частину фінансування на додаткове утеплення будівлі для зменшення енергоспоживання виділяють із держбюджету, в Україні діють спеціальні програми кредитування.

СТЕПАН БАРНА, голова ТОДА

 «Принагідно, хотів би проінформувати, що з сьогоднішнього дня починає діяти і функціонувати в Тернопільській області програма «Теплий кредит». Тому всі жителі Тернопільської області можуть звернутися до «Ощадбанку» або до управління соціального захисту органів державної влади з тим, щоб відновити фінансування, кредитування, по програмі «Теплий кредит», з тим, що держава компенсовує 30% суми тіла кредиту».

залишіть коментар