Тернопіль відвідав Глава Української православної церкви Київського патріархату

Автор:     Опубліковано: 31 Жовтня 2016 о 19:05    1 008 переглядів

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет цієї неділі перебував у Тернополі. Владика освятив новозбудований храм та заклав перший камінь під будівництво кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату.

З офіційним візитом минулої неділі у Тернополі перебував Глава Української Православної Церкви Київського патріархату Святійший Патріарх Філарет. Востаннє у нашому місті Предстоятель був у 2012-му.

СВЯТІЙШИЙ ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ, Глава Української Православної Церкви Київського Патріархату

«Не наука проповідує істини, а проповідує церква істину. Чому церква проповідує істину? А тому, що вона проповідує те, що відкрив Бог. Наука проповідує те, що відкриває людина».

Під час візиту Патріарх освятив новозбудований храм на честь святих Бориса та Гліба, що на Білогірській.

РУСЛАН ПРИТУЛА, настоятель храму святих князів страстотерпців Бориса і Гліба

«Храм звершувався у часі – 1 рік і 2 місяці. Звичайно, було багато непорозумінь і з документами, і обмовлянь було багато різних, неполадок, але з Божою допомогою все це ми побороли. І сьогодні ми разом з вами в новому освяченому храмі Київського патріархату святих благовірних князів Бориса і Гліба».

ОЛЕГ ГАХ, завідувач канцелярії в Тернопільській канцелярії УПЦ КП

«Цей храм є єдиний в своєму роді у нашому місті і в нашому регіоні. Цей храм є унікальний. Цей храм є двоскладовий. Цей храм збудований із каменю, що є символом міцності і сили церкви Христової. Друга його частина побудована із дерева, що несе в собі життя і символізує стремління душ всіх християн до осель Царства Небесного, як дерево стримиться до неба».

В освяченому храмі Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату у співслужінні кількох десятків архієреїв та священників відправив літургію.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«До побудови храму причетні сотні людей – це проектанти, архітектори, будівельники, жертводавці. Храм Бориса і Гліба. Напевно варто згадати, Борис і Гліб були першими святими землі древньоруської і стали такими завдяки тому, що їх дуже любив і шанував простий народ. Тому, я впевнений, що цей храм також буде одними з улюблених місць для тернопільських християн. Що це буде не просто місце для молитви, це буде один із центрів відродження і розвитку нашого міста. Наш народ завжди, попри всю свою складну історію, завжди звертався до духовності, звертався до молитви, до Христа, до віри і тільки це допомагало нам вижити».

По закінченні служби Владика та всі охочі відправились на місце будівництва кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина та Єлени, який планують збудувати на розі вулиць Київська-Тарнавського. Там, Святійший Філарет заклав перший камінь під будівництво центрального храму Тернопільської єпархії в давньо-візантійському стилі.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Надзвичайно важливо і символічно те, що сьогодні відбувається посвячення каменя, наріжного камінь, під кафедральний собор Української православної церкви Київського патріархату. Я сподіваюся, що це буде камінь не просто під храм, а це буде камінь в якому буде проповідуватися віра Христова і патріотизм України. І найважливіше для мене, щоб цей камінь став основою формування Єдиної Помісної Церкви на Тернопільщині і в Галичині, і в Україні».

 

залишіть коментар