Тернополяни продовжують утеплювати свої будинки на умовах співфінансування з міськрадою

Автор:     Опубліковано: 3 Жовтня 2016 о 19:00    794 переглядів

Холод не страшний, коли вдома – тепло. Мешканці будинку № 1 на вулиці Володимира Великого вирішили утеплити свій дім повністю, з усіх сторін. Аби це втілити в життя, скористалися міською програмою термомодернізації житлового фонду. Її, нагадаємо, депутати затвердили у січні минулого року. Відповідно до цієї програми, 70% від вартості робіт фінансує міський бюджет. В свою чергу, мешканці повинні забезпечити оплату решти 30-ти.

ОЛЬГА БУТРИН, голова ОСББ «Імідж-1» (вул. Володимира Великого, 1):

«Наш будинок повністю відключений від централізованого опалення. Тобто, усі мешканці, 80 квартир, мають свої котли, своє автономне опалення. Будинок панельний, відповідно – холодний».  

У лютому цього року, розповідає Ольга БУтрин, мешканці склали кошторис робіт та подали заявку в міську раду. В кінці літа роботи стартували. Жителі під’їзду, який наразі утеплили, запевняє голова ОСББ, вже оцінили переваги.

ОЛЬГА БУТРИН, голова ОСББ «Імідж-1» (вул. Володимира Великого, 1):

«В квартирах тепло. Коли похолодало, зразу стало відчутно, що значно тепліше, ніж було раніше».

Утеплювали, до слова, не пінопластом, як зазвичай, а мінеральною ватою. Вона, хоч і дорожча, але має свої переваги.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення міського управління ЖКГ:

«Цей проект – найдорожчий для міської ради. Вся вартість проекту становить 1 мільйон 450. Відповідно, частка міського бюджету, фактично, мільйон».

ОЛЬГА БУТРИН, голова ОСББ «Імідж-1» (вул. Володимира Великого, 1):

«В середньому, вийшло 221 гривня на метр квадратний площі. Це двокімнатній квартирі десь 4 тисячі 650 приблизно вийшло з квартири доплатити до тих 30 %».

В подальшому, каже Ольга БУтрин, у будинку мають намір знову скористатися програмою термомодернізації  та замінити вікна і двері на сходових клітках. В міському управлінні ЖКГ стверджують: по кількості звернень, які надходять, помітно, що вона набуває популярності. Адже, якщо минулого року програмою скористалися мешканці 9-ти будинків, то цього – 25-ти.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення міського управління ЖКГ:

«Зверну увагу, мабуть, на те, що лише нещодавно депутати нам додатково виділили кошти, в серпні, ще додаткових 2 мільйони. Відповідно, є в нас, дійсно, об’єкти, які зараз лише розпочинаються. Ми плануємо, що до опалювального сезону, ну або до 1, скажімо, листопада, завершимо всі 25 будинків». 

Встановлення індивідуальних теплових пунктів, утеплення фасадів, заміна вікон, – це найпопулярніші види робіт, які обирають тернополяни. Крім того, відповідно до програми, можна утеплити горища, замінити інженерні мережі, тощо. Тобто, зі слів Павла Савечка, можна здійснювати будь-які заходи, які в результаті дозволять зекономити споживання енергоносіїв. Витрати, вважають в управлінні ЖКГ, себе виправдовують.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення міського управління ЖКГ:

«В минулому році мешканці по Лук’яновича, 1, після встановлення ІТП в них термін окупності становив лише 4 місяці. Це, на нашу думку, є досить непоганий результат. Люди платили, в даному випадку, це 30 гривень з одного квадратного метра своєї опалювальної площі, це якщо говоримо за індивідуальний тепловий пункт. Якщо за вікнами в місцях загального користування – це десь до 400 гривень з квартири. Якщо за утеплення – це також, знову ж таки, треба враховувати, чи торцева стіна, чи… Ну також в районі до 10 тисяч гривень, не більше».

Які роботи буде доцільно провести у їхньому домі, повинні вирішити самі мешканці. До прикладу, якщо у квартирах – індивідуальне опалення, є сенс утеплити стіни, як це зробили мешканці вже відомого вам будинку на Володимира Великого, 1. Якщо ж централізоване – подумати про встановлення індивідуального теплового пункту. При бажанні, розповідає Павло Савечко, тернополяни можуть звертатися в управління житлово-комунального господарства, в сектор з питань енергозабезпечення, за адресою: вулиця Коперніка, 1, кабінет 209. Контактний телефон – 52-58-33.

 

залишіть коментар