Тернополянин зробив спецавтобус для дітей з обмеженими можливостями

Автор:     Опубліковано: 31 Жовтня 2016 о 19:15    756 переглядів

У Тернополі з’явився автобус для дітей з обмеженими можливостями. З благодійною метою, зробив його тернополянин, аби полегшити життя тим, хто цього потребує.  Адже знає про проблеми людей з особливими потребами не з чуток. Спілкувались з розробником спецавтобуса наші кореспонденти.

Ідея облаштувати звичайний бус під потреби людей з обмеженими можливостями у Володимира Костишина виникла ще одинадцять років тому, коли разом  з дружиною вони особисто зіткнулися з проблемою транспортування власної дитини.

 ВОЛОДИМИР КОСТИШИН, розробник спецавтобуса

«В нас народився синочок і в нього була серйозна травма під час пологів і нам потрібно було знайти транспорт для транспортування його в Київ на проходження подальших обстежень і призначення лікування. В нас був свій транспорт, але потрібно було такий спеціалізований і потім, через деякий час, коли ми вже повернулися сюди і почали проходити реабілітацію  на місці, ми побачили скільки людей просто позбавлені можливостей за елементарної відсутності транспорту».

Для подружжя  Костишин споглядати на це було досить боляче, розповідає  пан Володимир, тому він і взявся за втілення сімейної мрії, яку лише цьогоріч вдалося реалізувати.

ВОЛОДИМИР КОСТИШИН, розробник спецавтобуса

«Цей транспорт в першу чергу для дітей з особливими потребами і дорослих. І, до речі, наша ідея, безпосередньо «Веселі колеса», ті хто їде на ньому вони не повинні сплачувати взагалі ніяких грошей, тому що це є благодійна така ініціатива, тобто ми як батьки особливої дитини знаємо на скільки це вартістно мати члена сім’ї, які на візку і тому ще одне навантаження для такої сім’ї це дуже важко, мається на увазі з транспортом».

Загальна вартість такого спецавтобуса обійшлась у 13 тисяч доларів, до збору коштів долучились усі небайдужі, розповідає Володимир Костишин. Транспорт обладнаний так, що  одночасно у ньому можуть поміститись 9 пасажирів,  3 з яких, на інвалідних візках.

ВОЛОДИМИР КОСТИШИН, розробник спецавтобуса

«Кому потрібно, дзвонить. Ми домовляємося про час і годину, і шофер під’їжджає. Знову ж таки потрібно домовлятися, тому що шофер це є волонтерська праця, це не є оплачувано, тому ми шукаємо зручний час і відповідно, щоб було і для тих, кому потрібно перевезти і той, хто міг би перевезти, мав таку можливість зробити, от таким чином. Ми орієнтуємся на Тернопіль і на Тернопільський район, але в нас був випадок, буквально минулого тижня ми возили і дальше».

Сьогодні у подружжя є вже нова мрія. Вони хочуть за допомогою подібного транспорту, спростити дітям з особливими потребами шлях до навчального закладу.

ВОЛОДИМИР КОСТИШИН, розробник спецавтобуса

«І відповідно, щоб їх довозити туди, нашого ресурсу одного реально замало, тому що це постійна праця, постійна робота і тут ми би вже очікували більш серйозніших якихось партнерів, які могли би забезпечити повноцінне функціонування чи цього, чи додаткового ще транспорту. Ну я вам скажу, так відверто, що три візка, а дітей принаймні двадцять, він реально би фізично перевезти не зміг і тому наша мрія росте».

Усіх охочих допомогти або ж людей, які потребують транспортування дитини чи дорослого з особливими потребами просять звертатися  за номер телефону 097 720 93 37 або ж через соціальні мережі в Інтернеті до Володимира та Оксани Костишин.

 

 

залишіть коментар