У місті посадили більше півсотні екзотичних дерев

Автор:     Опубліковано: 20 Жовтня 2016 о 19:00    777 переглядів

64 екзотичних дерева посадили у парку та сквері імені Тараса Шевченка. Акція відбулася у рамках Концепції комплексного озеленення міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«В Тернополі діє програма, яка називається «Екологічний прорив», яка передбачає висадження дерев. А вже, власне, які дерева, порадили нам самі екологи-ландшафтники. Тут два види дерев – це червонолистий клен і також катальпа. Вони мають гарний колір, гарний зовнішній вигляд. Плюс ці два дерева підходять до наших погодних умов тому, що добре сприймають вологість. Ну і вони так трошки урізнобарвлять кольорову гаму, яка є у парку Шевченка і в цьому сквері».

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Ми, фактично, два рази на рік, в нас така іде акція, вона має кожна своє гасло, згідно Концепції озеленення міста, висаджуємо все нові і нові дерева. Цього року акція «Висади екзоту», тобто екзотичне дерево. Що саме ми передбачали цього року, які виконати роботи. Ви бачите, що ми знаходимося в сквері Шевченка і цей сквер чим цікавий, тут є дуже багато різних дерев, зараз, на даний час, ми хочемо надати йому, статус заповітної зони».

Цього разу саджанців катальпи висадили чотири десятки. Для тернополян ці дерева не в новинку, адже у місті їх більше півтисячі. Олег Соколовський розповідає, вони добре у Тернополі приживаються. Наразі катальпи в пріоритеті, адже ними хочуть поетапно замінити тополі. Що ж стосується саджанців іншої породи, червонолистих кленів «Крімсон Кінг», то у Тернополі їх висадили вперше.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

 «Ми вже три роки його шукали, нам допомогли його знайти ландшафтники. Чому саме дерева з червоним листям? Це дуже важливо. Тому, що це, так званий, рамковий ефект. Що мається на увазі? Коли є картина, но вона без рамки, ця картина буде дуже красива, але вона немає вигляду. Так само й тут. Є дуже шикарна гама різних кольорів зелених, але, якщо ми висадимо червоні дерева, воно підсилить цей колір».

Згідно рекомендацій тернопільських ландшафтників та спеціальних організацій, приймали рішення не лише, які породи дерев садити, але й де. Адже, як розповідає міський голова, передбачається, що старі дерева, які вже аварійні або алергічно небезпечні, підлягають поетапному видаленню, на їхньому місці висаджуватимуть інші.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Наприклад парки наші, де були висаджені в радянські часи в основному липи, які є дуже алергійними, які досить швидко трухлявіють, їх треба замінювати. Ми потрошки будемо їх замінювати частково на хвойні дерева, частково на катальпи. Відповідно тут, в центральній частині, також були зрізанні дерева, які раніше вже були хворі, на їхньому місці висаджується саме ці дерева».

У сквері імені Тараса Шевченка висадили 13 червонолистих кленів і три катальпи, у парку 11 і 37, відповідно.

 

 

 

залишіть коментар