У Тернополі листя прибирають спеціальним всмоктувальним приладом

Автор:     Опубліковано: 26 Жовтня 2016 о 19:10    352 переглядів

Прибирати опале листя вручну – це чимало часу та зусиль, стверджують у міському управлінні ЖКГ. А тому у Тернополі вирішили відновити систему механічного збирання рослинних залишків. Фірма, яка виграла тендер на прибирання міста, придбала спеціальне обладнання, такий собі «листевсмоктувач».

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ:

«Він, фактично, заміняє 10 робочих. Тобто, він дуже потужно збирає листя. Мало того, гілки, каштани мілкі, – це все втягується, дуже потужно втягується, а при виході – подрібнюється. І, фактично, ми маємо вже повністю, можна використовувати як гумус. На даний час він працював на півсили, тому що ішла обкатка. В понеділок вже маємо повноцінну роботу».

Рослинні рештки, розповідає Олег Соколовський, вивозять на звалище. Втім, зазначають в управлінні ЖКГ, оскільки подрібненого листя збирають більш ніж достатньо, готові поділитися ним зі всіма охочими.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ:

«Це дуже добре для гумусу, для дачних питань. І ми зверталися вже через пресу, через телебачення, засоби масової інформації: хто бажає, ми готові віддати це задурно, тільки скажіть, куди завезти, і віддамо».

Разом з тим, в профільному управлінні застерігають: спалювати листя, зрештою, як і будь-що інше, у межах міста – заборонено. Адже це – неабияка загроза для здоров’я людей.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ:

«Ми живемо в урбанізованому суспільстві. Є багато машин, інших джерел викиду СО. Листя в себе накопичує дуже багато бруду. Наприклад, одна тополя –  понад 70 кілограмів за вегетаційний період. Воно ввібрало, нас спасло. Листя впало, ми його підпалили, і все, що воно ввібрало, концентровано викидається знов. Тобто, та людина, яка палить листя, робить шкоду не тільки собі, але й всім тернополянам. Тому що цей дим настільки канцерогенний і настільки такий суцільний, що шкода дуже велика».

До слова, за спалювання листя порушнику загрожує штраф.

 

 

 

залишіть коментар