У Тернополі урочисто відкрили пам’ятник Небесній Сотні

Автор:     Опубліковано: 14 Жовтня 2016 о 19:00    524 переглядів

На Покрови у Тернополі відкрили пам’ятник Небесній Сотні.  Монумент ангела та Героя, висотою близько 10-ти метрів, встановили на площі Героїв Євромайдану.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Глибокий символізм є в тому, що саме в День захисника Вітчизни ми відкриваєм пам’ятник Героям Небесної Сотні, тому що вони були справжніми захисниками. Провідник ОУН Євген Коновалець казав, що й кожного з нас є 2 вибори: або стати творцем історії або стати її жертвою. Ці люди стали творцями новітньої української історії».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Сьогодні символічний день, коли ми всі маєм можливість вшанувати пам’ять 6-ти героїв-тернополян і сотень українців, котрі під час Революції Гідності. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих хлопців, котрі віддали своє життя за територіальну цілісність нашої держави, таких 76 в Тернопільській області».

На урочисте відкриття прийшли і ті, хто в подіях 2014-го, на Майдані, брав безпосередню участь.

БОГДАН БРИЧ, був поранений на Євромайдані:

«Я хотів би попросити пробачення в Небесної Сотні за те, що не все вдалося нам зробити. Що ще існує корупція, що не всі відповідально ставляться до своїх обов’язків. Пробачте, хлопці, що нам не все вдалось зробити. Але ми обов’язково, обов’язково зробимо це. Збудуємо міцну державу».

На відкриття пам’ятника Небесній Сотні прийшло чимало тернополян.

ГАЛИНА, тернополянка:

«Я вважаю, що цей пам’ятник буде нам нагадувати про ті події, які відбувалися декілька років тому, які з часом просто стираються. Тому що іде, життя продовжується, і ми за цією суєтою життєйською, просто забуваємо що відбулося. А так – кожен раз, навіть проходячи повз пам’ятник, варто зупинитися, пригадати, перехреститися, помолитися за тих людей, які віддали за нас життя».

НАСТЯ, тернополянка:

«Я навчаюся в Коропецькому обласному  ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою і, просто, для мене це свято, я прийшла підтримати воїнів, які загинули на Майдані».

п. ПЕТРО, тернополянин:

«Це як згадка про тих людей, які положили хлопців, дівчат, мужчин, які положили життя для того. Щоб ми визволилися від режиму Януковича. Люди, які взагалі не винні нічого, ну, молоді, вийшли постояти за свою справедливість і загинули в такий спосіб».

п. ГАННА. тернополянка:

«Ми маємо пам’ятати про тих молодих хлопців, які загинули. Вони дивляться на нас з небес і очікують від нас тої дії, яку ми маємо провести, щоб наша держава була вільна, щоб наша Україна процвітала, щоб в нас був мир».

 

залишіть коментар