У Тернополі відбудеться І Всеукраїнський кінофорум

Автор:     Опубліковано: 28 Жовтня 2016 о 18:54    601 переглядів

«Дивимося своє, українське» – під таким гаслом у Тернополі вперше відбудеться Всеукраїнський форум «Кінохвиля». В його рамках, у місті більше десяти днів транслюватимуть українські кінострічки. Детальніше про подію, дізнаєтесь за мить.

Перегляд кіно, зустрічі з акторами, режисерами, сценаристами, вечори пам’ять, майстер-класи  і навіть медитація та чайна церемонія – усе це чекатиме на тернополян та гостей міста в рамках Всеукраїнського кінофоруму. Відбуватиметься він з 3 по 12 листопада  в кінотеатрах міста.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя

«Це форум і форум передбачає трошки інший формат, чим фестиваль – це не тільки буде перегляд фільмів. По програмі ви побачите, що в нас заплановано кожен день інформаційні панелі, проводять панелі різні наші гості, панелі присвячені різним темам, які стосуються українського кінематографу, як організація кінопроцесу, так і питання, пов’язані – кіно, як зброя.  Також український досвід в кіно і дві події, які стосуються безпосередньо Тернопільської області».

Це перегляд фільмів за участю вихідців з Тернопільщини,  українських акторів Ярослава Геляса та Степана Шагайди.

В рамках кінофоруму транслюватимуть як чорно-біле німе кіно, так і сучасні стрічки: драми, комедії, історичні, містичні та документальні фільми. Найстарішому з них – 90 років.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв

«Абсолютно величезна програма, абсолютно новий формат і якщо ви помітили називається кінофорум, як підготовка до наступного фестивалю, який в разі успіху, ми можемо мати свій в Тернополі кінофестиваль. Тому, перше, що я прошу всіх, оголошується з цього дня назва майбутнього кінофестивалю, який стартує у 2017 році. Кожен може запропонувати назву і ця назва буде прийнята більшістю голосів».

Під час кінофоруму також оголошуватимуть конкурси  на кращий кіносценарій, кращу короткометражку, відеоролик, твір мистецтва (музику, картину, фото), на створення яких надихнув форум «Кінохвиля».

 

залишіть коментар