У Тернополі відбулися юнацькі змагання з вільної боротьби

Автор:     Опубліковано: 10 Жовтня 2016 о 19:13    1 307 переглядів

Млин, бедро, вертушка, кочерга, підсічок та інші прийоми застосовують, аби покласти супротивника на лопатки і здобути перемогу у спортивному єдиноборстві з вільної боротьби.

БОГДАН, учасник змагань, м. Збараж (11 років)

«Головне контролювати суперника і дивитися на його дії, і робити першим дію».

Дотримуючись таких настанов, одинадцятирічний Богдан таки здобув перемогу над суперником в категорії молодші юнаки. Загалом за «Кубок міського голови» боролися кілька категорій.

ОЛЕГ ЖИРІЙ, старший тренер з вільної боротьби КДЮСШ №1

«Категорії є: серед вікових груп 2000-2001 років – 42, 46, 50, 54, 58, 63, 69 кг. І дівчата, 4 категорії: 2-ві вікові групи 2000-2001 років – 52 і 70 кг, 2001-2002 роки – 44, 46 кг дівчата. І також молодші юнаки, 2005-2006 роки – 32, 35, 38 кг».

У цьогорічному турнірі було чимало дівчат. Спортсменки, маючи досвід участі в українських та закордонних змаганнях, кілька років наполегливих тренувань, вже добре знають, як вибороти перемогу і що головне у цьому виді спорту.

АЛІНА, учасниця змагань, м. Тернопіль (16 років)

«Багато різноманітних прийомів, які я можу використати. Щоб виграти. – Які саме прийоми, наприклад? – Ну млин, бедро, вертушка,кочерга, ну всякі різні».

 ТЕТЯНА, учасниця змагань, м. Тернопіль (15 років)

«Займаюсь 8 років. Обрала цей спорт тому, що тут багато працюють всі групи м’язів. І цей спорт допомагає на вулиці захиститись, ну у всьому помагає».

Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків та дівчат у нашому місті відбувається вже вчетверте. Міський голова пригадує, започаткували змагання з ініціативи тернопільських борців.  Ідея створення турніру полягала в тому, аби відродити і популяризувати цей вид спорту на Тернопільщині.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Ми мали раніше дуже багато славетних переможців, людей, які займали перші місця в міжнародних змаганнях. І для того, щоб стимулювати дітей для заняття спортом, для того, щоб показати їм приклад, власне, була ініціатива такий турнір зробити. Звичайно, що ми з радістю на нього відкликнулися і сьогодні мені приємно, що цей турнір має продовження, і він користується популярністю».

За «Кубок міського голови» цьогоріч змагалися 90 юних вільноборців. Організатори відзначають, окрім того, що збільшується кількість спортсменів, з кожним роком долучається все більше міст зі всієї України.

КАТЕРИНА БАРАБАШ, директор КДЮСШ №1

«Цього року є десять команд. Найчисельніша команда з нашого міста Тернополя. До 90 учасників. Знаєте – це дитячий всеукраїнський турнір, шкільного віку. Цього року добавилися до нас діти з Мелітополя, є Чернівецька область, є Івано-Франківська область, є вся Тернопільська область».

Цей турнір, кажуть організатори, є підготовкою до юнацьких обласних та всеукраїнських чемпіонатів з вільної боротьби.

залишіть коментар