У Тернополі відзначили День білої тростини

Автор:     Опубліковано: 19 Жовтня 2016 о 19:42    697 переглядів

Ті, чиє життя у повній темряві, відчувають його кінчиками пальців. А пересуватися та орієнтуватися їм допомагає палиця. Щорічно у середИні жовтня відзначають Міжнародний день білої тростини.

ТЕТЯНА ГАЙТКО, тифлопедагог, співзасновник навчально-інформаційного центру «Біла тростина»

«В нас Євгенія Михайлівна, заслужена вчителька, вона незряча і вона дуже гарний вірш говорить. «Заплющіть очі і ввійдіть в мій світ, світ без дзеркал, без сонця, без зірок. (а потім говорить) Розплющіть очі і хвалу знесіть, до сонця, до зірок, до Бога, що ви бачите цей світ, для того, щоб мене незрячу зрозуміти».

Завдання цього дня змусити інших згадати, що поруч живуть ті, хто не бачить навколишній світ і часто потребують допомоги.

СВІТЛАНА ГУСКА, культ. організатор клубу дозвілля 

«В цей день приходять до нас гості. Запрошуємо представників влади. Озвучуємо їм свої проблеми, які в нас є. Вони діляться також, люди, які в них проблеми. На жаль, їх є багато. Деякі є вирішені, деякі ще не вирішені. Наприклад, от дорога, яка йде, доріжка, до нашого будинку культури, від цукрового заводу, там не освітлено майже, там ввечері дуже важко ходити інвалідам».

Це не єдина із проблем незрячих. Однак, деякі таки вдається вирішувати.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Перше, Василь Щиренко, директор «Ватри» пообіцяв мені, що вони не будуть з вами розривати угоду, будуть працювати дальше. Можливо будуть трошки менші об’єм, бо він зменшує виробництво в принципі, але роботу він буде залишати за вами. Ну і друге, ми поможемо вам у зв’язку із опалювальним сезоном. Вже 12 тисяч ми дамо зараз, в п’ятницю, на сесії будуть внесені зміни до бюджету. І ще 8 тисяч добавимо в грудні, щоб ви повноцінно могли це весь опалювальний сезон пережити і не переживати за тепло у своїх приміщеннях».

Згадали і про закриту школу для людей з вадами зору.

ТЕТЯНА ГАЙТКО, тифлопедагог, співзасновник навчально-інформаційного центру «Біла тростина»

«Закрили школу. Вона підпорядковувалася Шевченківському району міста Києва. Це є міжобласна спеціальна вечірня змінна і заочна школа для сліпих і слабозорих. Іде процес децентралізації, один Шевченківський район не може платити за оплату вчителям всієї України. Нас таких 28 консультпунктів було по всій Україні. Це для них дійсно накладно і тому вони закрили школу».

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«На сьогоднішній день нема школи. Є УТОС, є виробництво, є підприємство, є люди, які тут працюють і живуть. Нема в тих дітей, власне тут тої школи, але, на жаль, такі діти є: з вадами зору, тотально сліпі. Я хочу сказати, що у місті Тернополі ми буквально за останні роки створили, в міру можливостей, умови для таких діток. В нас є два дошкільних заклади №27, №28».

День білої тростини також став для присутніх Днем пам’яті. Нещодавно, з різницею у 9 днів, відійшли у вічність засновники навчально-інформаційного центру: Ганна Богатирьова та Іван Колосовський.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

 «Вона жила тою школою, вона жила тими дітьми і дорослими вже. Їхніми болями, їхніми проблемами. Вона хвилювалася, щоб зібрати їх тут і надати можливість вчитися, виховувати їх. Вона переживала, щоб вони були нагодовані і зігріті».

ТЕТЯНА ГАЙТКО, тифлопедагог, співзасновник навчально-інформаційного центру «Біла тростина»

 «Це була людина з великої літери, яка жила проблемами незрячих. Разом з нею, незмінно, весь час був, Іван Дмитрович Колосовський. Завжди він давав інтерв’ю, тому мені так важко зараз говорити. Виходив маленький, розповідав все. І його немає».

Зазначимо, День білої тростини відзначають щорічно у багатьох країнах світу. На Тернопільщині його впровадили 16 років тому.

 

залишіть коментар