У Тернополі відзначили Міжнародний день людей похилого віку

Автор:     Опубліковано: 4 Жовтня 2016 о 19:27    290 переглядів

Раїса Іванівна Будник  – людина з неабияким життєвим досвідом. За плечима у жінки чималий стаж роботи. За свої 64 роки вона бачила багато, працювала в свій час як  в Сполучених Штатах Америки, так і на півночі Росії. Уже 9 років жінка на пенсії.

РАЇСА БУДНИК, пенсіонерка

«Працювала начальником планового відділу, в мене вища економічна освіта, я закінчила наш Тернопільський фінансово-економічний інститут і пропрацювала там 19 років, є таке місто Сургут, так склалось, що повернулась додому. Можливо, якби були документи всі вчасно зібрані там на Півночі, то я би звичайно мала б більшу пенсію. Так що ось так, осталася з такою пенсією в 1170 гривень – це неможливо прожити».

Так  склалося, що на схилі своїх літ жінка залишилася самотньою, однак вона не падає духом. Розумна, енергійна і сучасна, пані Раїса ще прагне працювати і розвиватись, запевняє, хоче бути корисною для суспільства.  Вона вільно володіє англійською та впевнено користується комп’ютером.  На питання, чого в сучасному світі не вистачає людям похилого віку, жінка відповідає без вагань.

РАЇСА БУДНИК, пенсіонерка

«Уваги і поваги!  Десь місяців три тому назад я зіткнулась з такою ситуацією, заходжу в маршрутку і питаю чи можна з посвідченням, а мені в грубій формі  відповіли, що: « Ні, в мене вже є, а взагалі я би вас всіх розстріляв, до стінки поставив і всіх цих радянських пенсіонерів розстріляв, ви країну довели до ручки».  От як недолюди, як росіяни говорять за українців недолюди, то таке ставлення в маршрутчиків до пенсіонерів».

Загалом у Тернополі близько 60-ти тисяч пенсіонерів. Міський голова, Сергій Надал розповідає, у місті роблять  чимало, аби хоч якось покращити життя цих людей. Створюють нові тролейбусні маршрути, зберігають можливість безкоштовного проїзду в громадському транспорті  та намагаються максимально враховувати потреби літніх людей.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Всі ми рано чи пізно будемо людьми похилого віку. Це люди, які мають найбільший життєвий досвід, люди які найбільше в житті прожили,  люди від яких ми вчимося, від яких чекаємо певної поради і люди, які насправді найбільше потребують нашої допомоги. І я думаю, насправді таким людям дуже легко допомагати, тому що часом треба їх просто вислухати, зважити якісь їхні побажання, але й зробити сьогодні для них таке свято, щоб вони відчули себе також повноцінними учасниками життя, тим більше в Тернополі реально більшість населення – це люди пенсійного або похилого віку».

 ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник міського управління соціальної політики

«Турбота про людей старшого віку це не тільки у якісь визначені дні, свята чи які інші дні. В переважній більшості люди звертаються, скажімо, за допомогою на лікування, надається адресна, безготівкова допомога, за рахунок коштів міського бюджету на оплату житлово-комунальних послуг. В нас, безпосередньо в управлінні соціальної політики можна безкоштовно одержати перукарські послуги. Кожного дня, крім вихідних, у нас в благодійній їдальні 60 малозабезпечених осіб».

В міському управлінні соціальної політики до Міжнародного дня людей похилого віку для своїх підопічних підготували концерт та святковий обід.

 

залишіть коментар