У центрі міста вишикувались більше сотні військових

Автор:     Опубліковано: 14 Жовтня 2016 о 19:00    312 переглядів

Професію військового Дмитро МерзлІкін обрав свідомо. Тому, коли у країні сталася біда, усвідомлюючи свій обов’язок, не вагаючись, поїхав у зону АТО. Проходив службу у 94-тій механізованій бригаді.

ДМИТРО МЕРЗЛІКІН, боєць АТО

«Останнє моє місце перебування – це було село Зеленопілля, Луганської області. Там, після отримання важких поранень, був направлений у Київський військовий клінічний шпиталь. За весь час мого лікування було проведення 38 операцій. По висновках військово-лікарських комісій було визнано обмежено придатним».

Невтішний висновок медиків не зупинив хлопця. За власним бажанням перевівся для проходження служби у Тернопільський обласний військкомат. За участь в Антитерористичній операції  Дмитра нагородили відзнаками від міністра оборони і орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня. Не міг залишатися байдужим і Віталій Заверуха. У 2014-му пішов воювати у добровольчі лави. Повернувшись додому, також не залишається осторонь. Вже неодноразово на передову возив зібрану волонтерами допомогу тут, у нас, на Тернопільщині.

ВІТАЛІЙ ЗАВЕРУХА, боєць АТО, волонтер ГО «Схід та Захід єдині»

«Коли ми їздили у Станицю Луганську, Попасне, бувало, що ми проїжджали і стріляли. Ну… Але ж кажу, ми, наша волонтерська група, не просто доставляємо продукти в штаб і розбіглися, і пофотографувалися. Ми дійсно доставляємо, можете навіть хлопців попитати, суто продукти йдуть по самій передовій».

День захисника України припадає на велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Також сьогодні відзначають 74-ту  річницю створення Української повстанської армії та День козацтва.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Ще Ярослав Мудрий віддав Україну під покрову Пресвятої Богородиці і з того часу все українське воїнство знаходиться під її покровом. Саме до Покрови Пресвятої Богородиці молилися лицарі княжої доби. Саме до неї молилися козаки, які зробили храм Покрови головним храмом на Козацькій Січі. Саме з молитвою до  Святої Богородиці йшли до бою воїни ЗУНР, воїни УНР, УПА. І саме під Покровом Пресвятої Богородиці знаходиться сьогодні все українське воїнство».

Свято захисника є особливим для українців, адже ми живемо в країні, яка знаходиться в стані війни, зазначили у вітальному слові посадовці.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Більш, як 3,5 тисяч тернополян стоять мужньо в обороні нашої держави. Сьогодні я б хотів подякувати усім демобілізованим військовослужбовцям, яких є сьогодні 3 тисячі на Тернопільській землі. Ми не можемо не пам’ятати наших Героїв. 76 хлопців Героїв віддали своє життя за територіальну цілісність нашої держави».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«Сьогодні, другий рік поспіль, ми відзначаємо День захисника України на державному рівні. Ми сьогодні низько вклоняємо голови перед Матір’ю Божою і возвеличуємо її, як покровительку нашого українського народу».

Після урочистостей на Театральному майдані, присутні вишикувались в одну колону і попрямували на Площу Героїв Євромайдану.

 

залишіть коментар