У військкоматі конфлікти через осінній призов

Автор:     Опубліковано: 26 Жовтня 2016 о 19:13    801 переглядів

Василь Пацула – адвокат, представляє інтереси – Івана Кіндзерського. Його підопічний, наразі вже виконує свій обов’язок в одній із військових частин. Юрист розповідає, його клієнта доставили в військкомат 19-го жовтня для проходження медкомісії, а у військову частину з збірного пункту відправили аж 25-го, що є порушенням, переконує Василь Пацула, посилаючись на Постанову Кабміну№352.

ВАСИЛЬ ПАЦУЛА, адвокат:

«Чітко зазначено, пункт 98, що військовозобов’язані можуть утримуватись в межах цього збірного обласного пункту не більше 2-3 днів. Тобто визначено, що більше, як 3 доби там утримувати людей не можна. Знову ж таки постанова не аргументує повинні вони там бути закриті чи не повинні. Чи повинні вони мати вільний вихід. Чи повинен бути до них доступ вільний відвідувачів. Яким чином вони повинні отримувати передачі».

Також, розповідає адвокат, декого із збірного пункту додому таки відпускають, незважаючи на придатність до служби.

ВАСИЛЬ ПАЦУЛА, адвокат:

«Там така є вибірковість, в тому плані кого відпускати, після того, коли їх привели. Тому що на території збірного пункту проводять медкомісію, в тому числі. І одних відпускають додому – інших тримають чомусь під замком».

Щоб з’ясувати як правильно має працювати обласний збірний пункт і чи справді там незаконно утримують призовників довше, ніж це дозволено – із цими питаннями ми звернулись до керівництва облвійськкомату. Олег Денисюк запевняє, права призовників у збірному пункті не порушують.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, нач. відділу комплектування та призову Тернопільського обласного військового комісаріату:

 «Це не є виправна трудова колонія закритого типу. Вони цілком нормально, спокійно можуть спілкуватися по телефону, спілкуватися з батьками. Ми їх пропускаєм, батьків сюди, якщо є така необхідність. Ми пропонуєм їм після завершення роботи, це десь після 17-ї години, ми запускаєм в фойє всіх бажаючих батьків поспілкуватися з своїми дітьми, хтось рахує за необхідне нагодувати, вважаючи, що тут погано кормлять, принесуть якісь бутерброди, ковбасу».

Для перебування юнаків у збірному пункті є всі необхідні умови: 3-разове харчування, спальні місця із відповідними температурними показниками, санвузли та інше. Проте, розповідає Олег Денисюк, дехто з призовників тут справді перебуває довше. Причина в недоліках тієї ж Постанови №352, яка в дечому вже неактуальна.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, нач. відділу комплектування та призову Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Тоді, в ті роки, в 2002 році, відправка з обласного збірного пункту до лав Збройних сил, здійснювалася кожен день, включно, в суботу і неділю. На сьогоднішній день до лав збройних сил з обласного збірного пункту здійснюється всього-на всього 2 дні в тиждень».

Також не в усі військові частини відправка призовників є щотижневою. А щодо підопічного адвоката Василя Пацули – Івана Кіндзерського, то тут є ще один нюанс. Про який, до речі, сам юрист нам не розповів.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, нач. відділу комплектування та призову Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Людей, які були примусово розшукані, затримані та доставлені до військових комісаріатів ми не можемо відпустити. Тому що вони не повернуться сюди і про це нам стверджує і представники поліції національної, і представники районного військового комісаріату. Тому такі вживаються заходи».

Відрізняються у сторін і позиції щодо стану здоров’я призовника.

ВАСИЛЬ ПАЦУЛА, адвокат:

«Пахової грижі, в нас оглядав наш хірург і не було виявлено пахової грижі. Дане захворювання, воно візуалізується, його можна встановити тут на місці. Наразі в нього такого захворювання не було і тому він направлений в Збройні сили України».

В обласному військкоматі при повторному огляді діагноз не підтвердили.

МАКСИМ ШВЕЦЬ, старший офіцер відділу комплектування та призову, майор медичної служби:

«Пахової грижі, в нас оглядав наш хірург і не було виявлено пахової грижі. Дане захворювання, воно візуалізується, його можна встановити тут на місці. Наразі в нього такого захворювання не було і тому він направлений в Збройні сили України».

До слова, сьогодні в редакцію телеканалу ІНТБ зі своїми питаннями звернулись ще кілька родичів призовників. Тому в наступниках випусках новин наш телеканал продовжить тему призову.

2 Comments

 • Нач. відділу комплектування та призову на камеру визнав, що обласний збірний пункт використовують як приміщення , де в неволі, безпідставно утримуються велика кількість людей.
  Тепер для довідки: 1. Особи, які ухиляються від призову на строкову військову службу, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність, передбачену Законом.
  2. ОЗК не є місцем відбування покарання для таких військовослужбовців.
  3. І нарешті уривок коментаря до ст. 146 КК України:
  “У деяких інших випадках незаконне позбавлення волі, вчинене службовою особою, має кваліфікуватися за ст. 365 (або 424) як перевищення влади чи службових повноважень. Зокрема це стосується завідомо незаконного здійснення працівниками органів внутрішніх справ, прикордонних військ, управління державної охорони та іншими службовими особами, спеціально уповноваженими на це: а) адміністративного затримання та наступного тримання особи протягом певного часу; б) приводу особи, яка входить до групи ризику захворювання на СНІД, хворої на венеричне захворювання, хронічний алкоголізм, наркомана, який вводить наркотичні засоби шляхом ін’єкцій, громадянина, який ухиляється від призову на військову службу, тощо; в) дисциплінарного арешту військовослужбовця; г) затримання неповнолітнього віком до 16 років, який залишився без опікування, з триманням його у приймальнику-розподільнику, притулку для неповнолітніх або центрі медико-соціальної реабілітації; д) затримання та тримання у спеціальному розподільнику особи, запідозреної у занятті бродяжництвом, або яка ухиляється від виконання постанови суду про примусове лікування від хронічного алкоголізму або наркоманії, має ознаки вираженого психічного розладу і створює у зв’язку з цим реальну небезпеку для себе і оточуючих тощо; е) поміщення у штрафний ізолятор особи, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі; є) примусово госпіталізації (скажімо, госпіталізації хворих на туберкульоз, венеричні захворювання, СНІД, лепру, карантинні захворювання тощо).”

  • Пане Василю, ми не правоохоронний чи судовий орган. Ми висвітлили Вашу позицію і позицію працівників військкомату. Тепер, якщо маєте бажання і бачите прчину, Ви можете знову апелювати до облвійськкомату чи правоохоронних органів. Якщо буде об’єктивна потреба – ми продовжимо тему.

залишіть коментар