Учасники Олімпійських та Параолімпійських ігор з Тернопільщини розповіли про враження від змагань

Автор:     Опубліковано: 7 Жовтня 2016 о 18:52    318 переглядів

Учасники Олімпійських та Параолімпійських ігор з Тернопільщини розповіли про враження від змагань. У Ріо-де-Жанейро нашу область представляло троє спортсменів, один з яких став золотим призером. Деталі у сюжеті.

Двадцятивосьмирічний Іван Шкварло спортсмен-футболіст, грає за параолімпійську збірну України. На цьогорічних літніх Параолімпійських іграх, які відбулись в Бразилії, здобув вже чергове у своїй спортивній кар’єрі – золото.

ІВАН ШКВАРЛО, золотий призер літніх Параолімпійських ігор – 2016

«Виступали футбол 7/7 ДЦП, зайняли золоту медаль, виграли чемпіонство. Це вже моя третя Олімпіада і всі успішно, два золота і одне срібло».

Чоловік розповідає футболом захопився з раннього дитинства, в українській збірній грає уже дванадцять років. Пригадує, на перші у своєму житті Параолімпійські ігри, де також отримав золото, поїхав у 20.

Були представники Тернопільщини і на Олімпійських іграх. Вдруге взяла участь у таких змаганнях тернопільська фехтувальниця Олена Кривицька. Порівнюючи свої сили із попередніми іграми у Лондоні, впевнено заявляє цьогоріч у Ріо, була значно сильнішою. І хоч перемогу не виборола, запевняє, здобула неоціненний досвід, який надзвичайно важливий для кожного спортсмена.

ОЛЕНА КРИВИЦЬКА, учасниця літніх Олімпійських ігор – 2016

«В нас на Олімпійські ігри дуже важко відібрати з цього виду спорту і тому, всіх, хто туди потрапляють, вони якби і є одні з самих сильніших з фехтування у всьому світі, тому не можна виходячи на бій з останніми номером посіву, або з першим, думати, що ти однозначно виграв або програв, в кожного однакові шанси, тобто можна і виграти і програти будь-кому».

Дебютантом на цьогорічних Олімпійських іграх став двадцятирічний віндсерфінгіст Олександр Тугарєв. У цьому виді спорту він з 10-ти років. На Олімпіаді з майже 40-ка спортсменів, хлопець посів 23 місце.

ОЛЕКСАНДР ТУГАРЄВ, учасник літніх Олімпійських ігор – 2016

«Можна було краще, я думаю, можна було поборотись за 15 місце, але вище нереально було. Був присутній Олімпійський дух з першого дня перегонів, ми всі боролися до останнього, в нас провели 12 гонок і кожна з них була відпрацьована на 100%».

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна зазначив, результат, який привезли тернопільські спортсмени з Олімпійських і Параолімпійських ігор продемонстрував силу не лише тіла, але й духу.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«І для нас дуже важливо, що ви проявили себе і найважливіше, що ви показали приклад для багатьох молодих вихованців спортивних шкіл, незалежно від того, в якому стані вони перебувають, в яких умовах готуються, що якщо є бажання – можна все».

До слова, у цьогорічних Олімпійських іграх в Бразилії  взяли участь ще п’ять студентів Тернопільського національного економічного університету, які представляли свої області.

 

залишіть коментар