Вакцина від грипу повинна з’явитися в аптеках до кінця жовтня

Автор:     Опубліковано: 20 Жовтня 2016 о 19:07    464 переглядів

Як ми вже повідомляли раніше, за прогнозами, три штами грипу циркулюватимуть цього епідсезону на території області. Це – віруси Каліфорнія, Брізбен та Гонконг. Небезпечний грип, застерігають медики, насамперед, своїми ускладненнями. А чи не найкращим захистом від хвороби та її наслідків є вакцинація.

ОЛЕНА ГЕРАСИМЕНКО, головний позаштатний спеціаліст-інфекціоніст Тернопільської області:

«Перш за все, це щоб уникнути пневмонії, бронхітів. Також – респіраторних захворювань, це ЛОР-органів, отити, синусити, трахеїти попередити, риніти, ускладнення серцево-судинної системи, це міокардити і перикардити. І, саме основне ускладнення – це ускладнення нервової системи. Це – менінгіти, менінгоенцефаліти, енцефаліти, невралгії і полірадіконевріти».   

Після введення вакцини, розповідає Олена Герасименко,  імунітет виробляється через 2-3 тижні. Захист, залежно від індивідуальних особливостей людини, зберігається від 6 місяців до року.

ОЛЕНА ГЕРАСИМЕНКО, головний позаштатний спеціаліст-інфекціоніст Тернопільської області:

«Для вироблення грипозних вакцин ВООЗ завжди попереджає нас і говорить, які будуть циркулювати віруси. І тому в трьохвалентну вакцину будуть входити ці от циркулюючі віруси, а в чотирьохвалентну вакцину ще добавляється грип B Пхукет».

Зробити щеплення, загалом, медики рекомендують усім, а надто – тим людям, які входять до так званих «груп ризику».

ОЛЕНА ГЕРАСИМЕНКО, головний позаштатний спеціаліст-інфекціоніст Тернопільської області:

«Це до них відносяться діти і медичні працівники. Також – хворі, які мають супутню важку патологію, таку як захворювання нирок, серця. В закритих колективах, де працюють. Ну і працівники, які працюють в сфері обслуговування. Виділяються з міського бюджету кошти, виділяються з обласного бюджету кошти для будинків інвалідів, також – для дітей, ну і для медичних працівників, які їх обслуговують».

За прогнозами, ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції припаде на кінець листопада-грудень. А тому, зі слів фахівців, розпочинати робити щеплення доцільно вже цього місяця. Та поки що вакцини ні в державних, ні в приватних аптеках Тернополя – не знайти. Втім, вже невдовзі ситуація має змінитися. Як повідомили на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я, наразі препарати проходять контроль якості в Державному експертному центрі, який завершиться у найближчі тижні. Відповідно, на ринку вакцини з’являться вже до кінця жовтня.

 Із офіційного сайту МОЗ: «Такі терміни спричинені датами подачі вакцин на реєстрацію від виробників. МОЗ зі свого боку дотримується необхідних процедур, щоб пересвідчитися у якості вакцин, перш ніж вони потраплять до аптек».

Додамо, епідситуація в області наразі сприятлива, захворюваність грипом та ГРВІ – на рівні сезонної. Зі слів Олени Герасименко, за минулий тиждень кількість хворих у порівнянні з попереднім зменшилась більш ніж на 3 відсотки.

 

залишіть коментар