Військового комісара Тернопільщини судитимуть через хабар

Автор:     Опубліковано: 19 Жовтня 2016 о 19:44    831 переглядів

Військова прокуратура спільно з працівниками СБУ в області затримали військового комісара Тернопільського обласного військкомату. Проти полковника Катинського порушили кримінальне провадження за статтею «отримання неправомірної вигоди». Хоча, ще минулого літа, під час 6-ї хвилі мобілізації, комісар особисто звертався до людей із проханням хабарів не давати.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного комісаріату: (17.08.2015)

«Вертаючись до нещодавнього хабаря, я хочу сказати ще раз, наголосити: правильно – вор має сидіти в тюрмі. І ще раз звертаюсь до громади – ми з вами, ви, в першу чергу, порушуєте. Бо тому що ви даєте ці хабарі. Не давайте! Є дуже багато шляхів офіційних будь-якого вирішення питання. Не давайте, люди, і вони не будуть брати».

280 тисяч гривень – саме таку суму вимагав полковник від свого підлеглого за сприяння у призначенні його на керівну посаду – так повідомляють в СБУ Тернопільщини.

ПЕТРО КОРОЛЮК, прес-секретар Управління СБУ в Тернопільській області:

«Правоохоронці затримали полковника в робочому кабінеті під час отримання ним частини обіцяної винагороди у розмірі 66-ти тисяч гривень. Військовою прокуратурою проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні за ч.3, ст.368 – одержання неправомірної вигоди».

ОЛЕКСАНДР СКУМБРІЙ, т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного військкомату:

«Вчора, 18-го жовтня, близько 19-ї години вечора в Тернопільському обласному військовому комісаріаті проводились слідчі дії групою осіб правоохоронних органів. Слідчі дії закінчились близько 24 години ночі. На даний час по інформації, якою ми володієм, слідчі дії проводять відносно військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату полковника Катинського Володимира Миколайовича».

ЄВГЕН БІЛОУСОВ, перший заступник військового прокурора Західного регіону України:

«Вказана особа вимагала грошові кошти від свого підлеглого – військового комісара одного з районних військкоматів Тернопільської області за працевлаштування на штатну посаду, а також не створення штучних перешкод в службовій діяльності. На даний час його затримано, він перебуває в слідчому ізоляторі і буде доставлений до прокуратури регіону для повідомлення про підозру і вручення клопотання про обрання запобіжного заходу».

Представники військової прокуратури розповідають, один із підлеглих військового комісара особисто звернувся в СБУ, звідки справу передали військовій прокуратурі.

ЄВГЕН БІЛОУСОВ, перший заступник військового прокурора Західного регіону України:

«Вказана особа звернулася до СБУ, написала відповідну заяву і після цього матеріали були скеровані до військової прокуратури Західного регіону, проведено комплекс відповідних заходів, які передбачені ККУ і сам момент, коли було його затримано».

У військовій прокуратурі кажуть, гроші призначалися на будову дерев’яного будинку.

ЄВГЕН БІЛОУСОВ, перший заступник військового прокурора Західного регіону України:

«Був укладений певний договір військового комісара з підрядною організацією для виконання робіт по вказаному будиночку. І саме наш заявник проплатив частину грошових коштів, в розмірі 66 тисяч гривень і після цього приніс прибутковий касовий ордер, документ, який підтверджує те, що грошові кошти були внесені на відповідний рахунок і після цього було затримано військового комісара області».

НАРІМАН СУЛЕЙМАНОВ, начальник відділу прокуратури Західного регіону України:

«Крім виявлення  певних документів також було в кабінеті вказаної особи виявлено грошові кошти в еквіваленті близько 5 тисяч доларів США, купу талонів на пальне, гранату і набої до пістолета».

Якщо «отримання неправомірної вигоди» військовим комісаром Тернопільщини доведуть, згідно з чинним законодавством, йому загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

залишіть коментар