У Тернополі вперше відбувся Чемпіонат України з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху. Близько півсотні дзюдоїстів з’їхались з 13 областей України, аби поборотись за першість. Змагання бачила наша Тетяна Ставінська.
Потри те, що ці спортсмени і мають вади слуху, їхній витримці, силі духу, характеру і професіоналізму можуть позаздрити багато. Українські дзюдоїсти з вадами слуху – як хлопці, так і дівчата днями зібрались у фізично-оздоровчому комплексі економічного університету. У Тернополі вперше відбувся Чемпіонат України з дзюдо для таких спортсменів. До команди, яка представила область, ввійшли 6-ро дзюдоїстів.
ОЛЕГ ЮЗЧИШИН, начальник Тернопільського регіонального центру «Інваспорт»
«Три дівчинки і три хлопчика. Я думаю, що медалі будуть, але це боротьба, маленьке щось не точне, впала і все, і програла. Будуть старатися, ми дійсно на це вкладаємо сили, всі можливості, де тренер з Теребовлі, там в нас є зали, в спецшколі інтернаті для глухих дітей, де успішно проходять заняття».
Олег Юзчишин запевняє, шансів на перемогу спортсменів саме з нашої області є чимало. Притримується такої ж думки і головний суддя Чемпіонату – Андрій Палюх. Чоловік зазначає, попри те, що на змаганнях зібрались доволі сильні спортсмени, Тернопільщина представила достойну команду.
АНДРІЙ ПАЛЮХ, головний суддя Чемпіонату України з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху
«Тут присутні серед учасників майстри спорту, присутні спортсмени Міжнародного класу, призери Європейських Чемпіонатів, Олімпіади. Багато чудових, хороших дітей, на даний момент в нас зібралось 13 областей України, представники спортсменів. Серед них є в нас 16 дівчаток спортсменів і 32 хлопців, загалом 48 спортсменів від 15 до, самий старший спортсмен, 26-27 років».
Андрій Палюх в боротьбі вже понад 25 років, більше 6 займається саме дзюдо. Нещодавно чоловік повернувся з Америки, де брав участь у Чемпіонаті світу серед ветеранів. Здобув там бронзову медаль. Каже, потенціал українських спортсменів на досить високому рівні, і відзначив, що збоку держави їм не вистарчає лише фінансової підтримки.
АНДРІЙ ПАЛЮХ, головний суддя Чемпіонату України з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху
«Україна себе досить гарно проявила. 3 – золотих медалі, 2 – срібних, 4 – бронзи. Шкода, що з фінансовим ресурсом дуже важко спортсменам України, тому що бачучи, з колегами спілкуюся французами, з австралійцями, з німцями, з американцями – дійсно допомагають на державному рівні. В нас, ну на даний момент, на жаль, немає такої можливості в державі, щоб допомагати спортсменам в самій підготовці і навіть в самій поїздці, тобто є спонсорські якісь кошти, де долучаються люди небайдужі і допомагають».
Але попри всі труднощі українські спортсмени все ж не пасуть задніх, стають призерами змагань різного рівня. Що ж до Чемпіонату, який відбувся у Тернополі, то в команді нашої області є майстер спорту міжнародного класу Марія Корнійчук, яка входить у Збірну України та є призеркою Європи. Дзюдоїстка з Теребовлі цим видом спорту займається вже 7 років. За цей час неодноразово брала участь у різних змаганнях, де була у числі перших. У 2015-му стала призеркою і на Чемпіонаті Світу в Єревані.
МАРІЯ КОРНІЙЧУК, учасниця Чемпіонату України з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху
«Тут є багато моїх друзів, ці змагання є досить важкими, але приємними. Зараз триває відбір на дефолімпіаду, яка буде влітку в Туреччині. Я мрію перемогти і постараюсь зробити все для його можливе».
До слова, на цьому Чемпіонаті, усі команди представили себе достойно і кожна виборола для себе місце на п’єдесталі. Тернопільщина здобула 2 срібла та бронзу.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.