Бучацького священика звинувачують в крадіжці

Автор:     Опубліковано: 9 листопадаа 2016 о 19:44    1 742 переглядів

На Тернопільщині, у місті Бучач, близько 6-ти років триває конфлікт між місцевою жителькою та настоятелем храму святого Миколая, що належить до Української автокефальної православної церкви.

У 1994 році отець Тарас Дручок очолив парафію церкви святого Миколая у місті Бучач. Близько п’ятнадцяти років служив там без жодних проблем, однак потім, за його словами, ситуація різко змінилася. І ось вже майже шість років у нього триває конфлікт з місцевою жителькою. Мешканка Бучача звинувачує отця в крадіжці церковних цінностей.

о. ТАРАС ДРУЧОК, настоятель церкви св. Миколая (м. Бучач)

«Значить, 15 років вона ходила до церкви, нічого не бачила, не замічала, аж приблизно через 15 років моєї служби в Бучачі, вона побачила, що немає ікон, немає золотої чаші з бриліантами. Спочатку була одна чаша, пізніше, вона побачила, нічого не получається, дві чаші, а тоді на кінець казала три чаші золотих, пропало Євангеліє, одним словом, вже десь півроку тому назад, вона каже пропало 60 речей з Миколаївської церкви».

Зі своїми підозрами жінка почала звертатися у правоохоронні органи, з проханням перевірити наявність та стан мистецьких цінностей, які знаходяться у храмі. Численні комісії, які перевіряли церковну атрибутику, каже священнослужитель, підтверджували, що усі речі на місці і є оригіналами. Дещо змінився вигляд лише окремих екземплярів, які реставрували.  Аналогічний висновок дали і київські експерти, після останньої перевірки  у 2015 році.

ЯРОСЛАВ ПЕЛЕХАТИЙ, головний спеціаліст відділу культури, охорони культурної спадщини управління культури ТОДА

«Експертиза проводилася експертами з управління внутрішніх справ і генеральної прокуратури, з собою вони привезли надсучасне обладнання, яке дає можливість діагностувати, підтверджувати, давати аналізи як іконопису, так і давності металу лампади, скільки вона часу має. Працювали в Бучачі практично три доби».

КАТЕРИНА КОЛЕСНІК, старший слідчий слідчого управління ГУНП в Тернопільській обл.

«Розслідується кримінальне провадження, яке відкрите за фактом незаконного привласнення церковного майна. На даний час Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України міста Києва проведено комплексну, комісійну судову мистецтвознавчу експертизу та експертизу матеріалів, речовин та виробів. Висновок, експерт надав те, що дані твори є оригінальними. З 15 серпня 2016 року кримінальне провадження за даним фактом розслідується слідчим управлінням, на даний  час триває досудове розслідування».

Натомість,  з такими висновками експертів Галина Гнатів, та сама парафіянка, яка заявляє про зникнення церковних речей, не погоджується і далі  продовжує оббивати пороги прокуратури.

ГАЛИНА ГНАТІВ, парафіянка церкви св. Миколая (м. Бучач)

«Я є корінна жителька міста Бучача і замічали, не тільки я, я маю по-списку людей 400 спочатку було, потім 214, люди бояться і не можуть так всі висловити думку. Але, я є громадянка України, мене болить серце за мою державу. Обкрадають все, но вже з храмів, то є великий, я рахую злочин. І я дуже добре пам’ятаю, що було, а чого нема. Я знаю на 100% , на 120% – цінності в храмі замінені».

Жінка каже, вимагатиме провести експертизу знову, бо таки хоче домогтися справедливості.

ГАЛИНА ГНАТІВ, парафіянка церкви св. Миколая (м. Бучач)

 «Ми не хочемо, щоб усунули священика, ми якби його хотіли усунути, то 10 хлопців бере за барки і за ту справу, виганяють з церкви – він усунений. Але би він відповів і віддав ще хоч трохи, те що забрав».

Попри це, отець Тарас переконаний, жінка має на парафію свої плани і просто хоче такими методами його позбутися.

 

залишіть коментар