Депутати облради звернулися до керівництва країни та внесли зміни до бюджету

Автор:     Опубліковано: 4 листопадаа 2016 о 19:10    703 переглядів

Після того, як сесійну залу покинули працівники Яблунівського санаторію, депутатське засідання продовжилося. Серед іншого, обранці дали слово охочим виступити представникам громади. Зокрема, на сесію прийшли учасники АТО з проханням, яке стосувалося ще одного, наразі недіючого, санаторію – гусятинського «Збруча».

АЛЛА БОРИСЕНКО, волонтер:

«Він знаходиться на державному балансі, але просили б вас проголосувати про те, щоб його передати на обласний баланс». 

На його базі в майбутньому активісти бачать санаторій, де лікуватимуться та проходитимуть реабілітацію учасники АТО  з усієї країни.

АЛЛА БОРИСЕНКО, волонтер:

«Колектив частково є збережений, і вони готові зараз приступити до роботи. Є в нас лікарі, так само, ті ж самі волонтери, які, розуміючи, що зараз трохи важка ситуація, але готові теж підключитися на допомогу на лікування і реабілітацію цих хлопців. Є місцева громада, яка іде на допомогу. Є наші місцеві підприємці, які готові матеріалами допомогти поновити каналізацію, поновити воду, поновити опалення».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Взяти собі на баланс з боргами в 5 мільйонів гривень – то треба розуміти, хто їх буде гасити. Якщо обласна рада візьме на себе ще зобов’язання погасити цю заборгованість – нема питань, жодних проблем. Адміністрація Президента неодноразово сама ініціювала питання можливості передачі нам у власність безпосередньо санаторію «Збруч». Моя ж позиція – що вони, якщо навіть передають, – після того, як анулюють заборгованість по заробітній платі».

Разом з тим, зі слів Степана Барни, аби санаторій в подальшому зміг функціонувати, потрібні також і інвестиції.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Гусятинська міська рада, і попередній голова міської ради Гусятинської, і Густинська районна адміністрація на форумах презентували інвестиційний проект по розвитку санаторію «Збруч». Якщо ви нам в цьому поможете, або спільно разом залучимо ресурси, які дадуть можливість функціонувати цьому підприємству – ми тільки «за». Ми також, спільно з головою обласної ради, виробили позицію, підготували проект звернення по тому, щоб передати нам це підприємство. Але з окресленими умовами».   

АЛЛА БОРИСЕНКО, волонтер:

«Інвестор дійсно є. Він приїжджав декілька разів. Цей раз він знову був на зустрічі. Але він приїжджає, він каже: хлопці-дівчата, все добре, все чудово, я готовий вам допомогти, але я приїжджаю кожного разу, і в вас заросле все, в вас нічого не вичищено, в вас нічого не зроблено. Є вже дещо там і розбите. Для того, в нас уже документи є, ліцензія охоронна – в вівторок вона в нас на руках. Якщо ви сьогодні підтримаєте таке рішення, громада вже питала, коли готова толока, щоб ми почали хоча б щось робити».    

До слова, відповідне питання – про звернення до Кабміну щодо передачі майнового комплексу санаторію з державної власності у власність області було включене в порядок денний.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«В вівторок у нас була президія. Були керівники всіх фракцій, і всі одноголосно підтримали, і сьогодні проголосуємо за це звернення, щоби передати у власність Тернопільської обласної ради. Доповнимо, щоб анулювати заборгованість. Але повірте, що всі керівники фракцій одноголосно підтримують».  

Звернення, як прогнозував голова облради, депутати підтримали. Звернулися обранці до керівництва країни і щодо невідкладних заходів зі стабілізації соціально-економічної ситуації та неприпустимості прийняття змін до Бюджетного кодексу України в частині передачі з Державного бюджету на місцеві  повноважень щодо утримання приміщень загальноосвітніх навчальних закладів та їх технічного персоналу, оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Підтримали, серед іншого, депутати і зміни до головного фінансового документа області. Кошти спрямували, зокрема, на проведення виборів в об’єднаних територіальних громадах, профтехосвіту, заробітну плату та енергоносії бюджетним установам.

залишіть коментар