Громадські активісти підозрюють в нечесності один з медичних центрів Тернополя

Автор:     Опубліковано: 23 листопадаа 2016 о 19:59    778 переглядів

450 тисяч гривень за психологічну реабілітацію бійців АТО, отримав медичний центр «Віасан», внаслідок тендеру. Проте громадські активісти переконані – нечесно.

ІВАН КОВАЛИК, співкоординатор Всеукраїнської мережі «Вільні люди»:

«Ми не отримали жодного підтвердження про те, що бійці з Тернополя проходили реабілітацію в цьому центрі. Договір про реабілітацію був підписаний 18-го грудня 2015-го року. За 10 днів медичний центр подав інформацію, що вже реабілітував 100 учасників АТО. Ми побачили, що занадто швидко – це неможливо зробити фізично. Більше того, строки проведення реабілітації були порушені, тому що в договорі чітко – чорним по білому написано, що реабілітація повинна тривати не менше, як 14 днів».

Іван Ковалик розповідає, почали з’ясовувати цю ситуацію ще влітку. В поліцію звернулись у вересні, а в прокуратуру – в жовтні. Активісти мають підозру, що справа не сильно зрушила з місця не просто так.

ІВАН КОВАЛИК, співкоординатор Всеукраїнської мережі «Вільні люди»:

«Після того, коли прокуратура області порушила кримінальне провадження по даному факту – виявилося, що директор фірми – Малярик Надія Богданівна, яка є дружиною заступника керівника СБУ в Тернопільській області, який саме опікується економічними питаннями, питаннями захисту економіки, продала дану фірму громадянам Узбекистану і, що дуже сильно утруднює органам досудового розслідування проведення слідчих дій, для доведення істини, для того, щоб розібратися в даній ситуації».

ВАСИЛЬ ДУБОВИЙ, активіст Молодіжного Націоналістичного Конгресу:

«Дуже грамотно відбувається зараз юридична затирка цих всіх питань – оскільки ми розуміємо, що «Віасан» декілька днів був проданий, списки надалися на вимогу СБУ, тільки надалися так, що їх ніхто не може зрозуміти. Тому юридично вони працюють дуже гарно в цій площині і ми маєм чим більший нагляд здійснити за цією справою».

Тому, активісти вирішили звернутися до керівництва медцентру із проханням надати слідчим інформацію в належному стані.

ІВАН КОВАЛИК, співкоординатор Всеукраїнської мережі «Вільні люди»:

«Просити клініку «Віасан» для того, щоб зберегти свою репутацію, для того, щоб не нашкодити в особистісних зв’язках своїй сім’ї, подати інформацію – хто саме проходив реабілітацію в цій клініці. Не нам, а органу досудового розслідування. Ця інформація не буде оголошена публічно, проте орган судового розслідування повинен провести розслідування. Ми цього вимагаємо. І, відповідно, від того ми будем далі діяти».

В обласній прокуратурі запевняють, кримінальне провадження відкрито і, відповідно до нього проводяться всі необхідні слідчі дії.

ПАВЛО САМОЙЛОВ, прокурор відділу прокуратури в області:

«На даний час ми встановлюєм чи дійсно ці послуги надавались, чи не надавались. Встановлюєм чи дійсно були такі воїни, чи проходили вони цю реабілітацію. Поки що ми бачим, що допитати треба посадових осіб «Віасану», нам треба оцінити документи, які ми отримали в ході досудового слідства».

ІГОР ВАСИЛІВ, активіст ВО «Автомайдан»:

«Ми не те, що тримаємо на контролі це. Ми готові до мобілізації в любий момент, якщо ми побачимо, що буде тиск з якоїсь іншої сторони на прокуратуру чи на слідчих».

Представники ж клініки запевняють, свою роботу з учасниками АТО вони виконали.

РОМАН МАЛЯРИК, директор медичного центру «Віасан» (телефоном):

«В нас була післяплата, а не передоплата. Невідомо за що ми коштів не брали. Ми провели чітко 100 особам реабілітацію і за неї ми отримали чесно зароблені кошти. Це було психологічне консультування. Це було ЛФК, мануальна терапія була, масаж, це все було в комплексі. Була арт-терапія. Тобто, це не є суто консультуванням».

У «Віасані» пояснюють, працювали із бійцями близько місяця, а не 10 днів.

РОМАН МАЛЯРИК, директор медичного центру «Віасан» (телефоном):

«Ми були єдині і кошти були не освоєні. Була проведена переговорна процедура. В результаті переговорної процедури було вже рішення, що ми можемо вже приступати до реабілітації. Відповідно, з дня того ми почали. Тобто, в нас було, фактично, не 10 днів, а був місяць».

Представники медичного центру запевняють, правоохоронцям вони інформацію про пацієнтів вже надавали.

РОМАН МАЛЯРИК, директор медичного центру «Віасан» (телефоном):

«В нас було декілька перевірок. Ця інформація є і ми вже подавали. Стосовно прокуратури, перевірка буквально недавно відбулася. Також під тиском громадської організації.

-Якщо до вас прокуратура зараз звернеться за тими списками, ви їх надасте?

  • Я їх надати не можу. Я їх не зберігаю. Вони знаходяться в нас на підприємстві. Власники підприємства зараз інші люди. Вони хай звертаються, дають офіційний запит. Я думаю їм обов’язково цю інформацію нададуть. Від мене, наразі, це не залежить».

Тим часом представники прокуратури звертаються до громадськості та, зокрема, до учасників АТО, які проходили курс психологічної реабілітації у медичному центрі «Віасан», із проханням надати  слідчим додаткову інформацію.

 

залишіть коментар