Мешканці Зборівського та Козівського районів пройшли військовий вишкіл

Автор:     Опубліковано: 7 листопадаа 2016 о 18:45    449 переглядів

Тернопільщина активно продовжує формувати загони територіальної оборони. Так днями спеціальну військову підготовку пройшли представники Зборівського та Козівського районів. Розлогіше у сюжеті Тетяни Ставінської.

Практичні вправи зі стрільби, тактична, інженерна підготовка, правила надання медичної допомоги та інші військові завдання виконували добровольці, які увійшли в підрозділи територіальної оборони із Козівського та Зборівського районів.

ОЛЕКСАНДР СКУМБРІЙ, т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Ці підрозділи комплектуються насамперед військовозобов’язаними, які не долучались до проведення мобілізаційних заходів під час 1-6 хвилі мобілізації. Ті військовозобов’язані, які мають згідно з постанови Кабінету Міністрів мають право на бронювання, а також керівники підприємств і робітники підприємств, які мають мобілізаційне завдання».

Навчання проводили військові, представники громадських організацій та кафедри медицини катастроф Тернопільського медуніверситету.

Ігор Скобляк приїхав на вишкіл з Козови. Чоловік розповідає, від початку Революції Гідності був в загоні Козівської самооборони, зараз же прагне бути у підрозділі територіальної оборони, аби при потребі захистити свою малу батьківщину.

ІГОР СКОБЛЯК, учасник  вишколу (м. Козова)

«Зараз я тут із своїми побратимами і колегами, здійснюємо вишкіл, де проходимо навчання, хто згадує, хто вперше – як поводитися із зброєю, здійснюємо вогневу підготовку, крім цього ознайомлення з вибуховими предметами, також вміння надати медичну допомогу у випадку поранення як самим собі, також товаришу-побратиму, які перші дії здійснити, щоб зупинити кровотечу і вивести, на приклад, з лінії бою».

Після проходження таких вишколів, формують загони, у яких будуть свої командири і відповідно кожен знатиме своє завдання, додає Ігор Скобляк.

ВАСИЛЬ ВІТРОВИЙ, голова Козівської райдержадміністрації

«Ми тільки починаємо, починати завжди тяжко. Ми тільки вчимося, але я думаю, що в подальшому, як поставив нам завдання Президент і голова адміністрації, будуть передбачені в бюджеті кошти районному і ми пройдем практичну точку навчання, люди будуть вишколені, люди будуть матеріально забезпечені і нам потрібно готуватися до захисту своєї території малої батьківщини – Тернопільщини, тому ми будемо проводити заняття і працювати в практичній площині».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Наше завдання в ближчому часі сформувати загони територіальної оборони на всій території області у кожному, без винятку, районі. Одночасно, ми зараз працюємо і у формуванні бюджету на наступний рік, який буде передбачати можливість проведення подібних навчань і утримання загонів територіальної оборони на всій території області».

Зазначимо, до кінця року подібні навчання проведуть ще для трьох районів Тернопільщини. А усіх охочих записатися у підрозділи територіальної оборони, як чоловіків, так і жінок, віком від 18 до 60 років, просять звертатися у військкомати за місцем проживання.

 

залишіть коментар