На реалізацію у рамках «Громадського бюджету» тернополяни запропонували понад 70 проектів

Автор:     Опубліковано: 2 листопадаа 2016 о 19:31    329 переглядів

Протягом місяця тернополяни пропонували, на що втратити 5 мільйонів гривень з міської казни.  31 жовтня збір ініціатив у рамках проекту  «Громадський бюджет» – завершився. Загалом, розповідають у номінаційному комітеті, надійшло 77 заявок від тернополян. Втім,  6 з них зрештою видалили самі автори. Відтак, залишилася 71 пропозиція на суму в понад 36 мільйонів гривень. Найбільше проектів подавали у галузі культури та спорту, втім, інші сфери життєдіяльності міста теж не залишилися поза увагою.

ТЕТЯНА КОРЧАК, начальник управління економіки, промисловості та праці ТМР, секретар номінаційного комітету «Громадського бюджету»:

«Масштабний проект – ремонт вулиці Галицької 33, 35, 37. Він – мільйон гривень. Є проекти різні, є на 270 тисяч – бювет на бульварі Просвіти. Люди хочуть, щоб був бювет з питною водою. Є проекти в охороні здоров’я – організація, проведення ранньої діагностики раку. Є проекти в телекомунікаціях. Вони хочуть, щоб були покращені умови для надання послуг громадян, створення геоінформаційної системи, онлайн-послуги для тернополян – 51 тисяча».   

НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат міськради, голова номінаційного комітету «Громадського бюджету»:

«Найцікавіші десь проекти – ну, це, однозначно, моя суб’єктивна думка, – це, наприклад, створення молодіжного центру в Тернополі, це такий масштабний проект. З таких креативних – це на озері хочуть поставити великого 30-метрового кита. Є дуже багато проектів по встановленню дитячих майданчиків, спортивних майданчиків».   

Цікавим є те, кажуть у номінаційному комітеті, що найбільшу кількість ініціатив запропонували в останній день прийому. Проекти, до слова, поділяють на малі – на суму до 100 тисяч гривень, та великі – від ста тисяч до мільйона.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат міськради, голова номінаційного комітету «Громадського бюджету»:

«Відповідно, ми маємо 23 малих проекти і 48 великих проектів. Вони, фактично, будуть змагатися в окремих категоріях».

Наразі ж відбулося засідання номінаційного комітету.

ТЕТЯНА КОРЧАК, начальник управління економіки, промисловості та праці ТМР, секретар номінаційного комітету «Громадського бюджету»:

«Буде перевіряти відповідність поданих документів на вимоги законодавства, буде приймати рішення, які проекти підуть далі на голосування, які підуть на розгляд виконавчих органів. Виконавчі органи, які будуть потім втілювати в життя, перевірять також їх на відповідність нормам чинного законодавства, і будуть подані на голосування ці проекти».

Стартує голосування вже наступного тижня, з 8 листопада. Додамо, брати в ньому участь зможуть виключно мешканці Тернополя.

 

 

 

залишіть коментар