На Тернопільщині комунальних аптек буде більше

Автор:     Опубліковано: 25 листопадаа 2016 о 18:30    710 переглядів

На Тернопільщині сьогодні діє 16 комунальних аптечних пунктів, половина з них у Тернополі, зазначає голова облради. Відповідно, у багатьох районах області таких аптек немає. Тому депутати обласної ради вирішили відновити мережу комунальних установ.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«Депутатським корпусом було прийняте рішення реформувати цю мережу, відновити її. Забезпечити по кожному районі представництво комунальної мережі аптек, з представництвом в кожній амбулаторії і в кожному ФАПі. Люди будуть мати доступність. Приватні мережі не вигідно в таких населених пунктах, де менша кількість населення проживає».

Віктор Овчарук переконує, комунальні аптеки мають немало переваг. До прикладу, вони  можуть виготовляти ліки.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

 «Виконує соціальні функції. Вони забезпечують пільговими рецептами населення, яке на сьогоднішній день декларує держава. Вони забезпечують наркотичними засобами, на що не мають приватні мережі ліцензії тому, що їм це не вигідно».

Оскільки комунальні аптеки мають ліцензії і на продаж наркотичних засобів, і на виробництво медикаментів, то оподатковують їх,  в порівнянні із приватними, по-іншому.  І як наслідок, ціни у комунальних аптеках можуть бути вищими.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

 «Ми, в принципі, звернулися до Кабінету Міністрів, щоб вони зрівняли оподаткування і приватної, і комунальної мережі, для того, щоб нам було простіше працювати, заробляти кошти. Ці кошти все одно повертаються в податок області, і ми знову можемо з ними, це, скажемо, знову ж такі, заробітні плати».

На сесії обласної ради прийняли рішення виділити 700 тисяч гривень на розвиток мережі комунальних аптек. З яких 200 тисяч спрямують на ремонт приміщень, решту, 500, на закупівлю медикаментів.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

 «Тому прийнято рішення виділити кошти на поточні ремонти для відкриття аптек. Таких аптек до кінця року ми плануємо відкрити 4: в Підгайцях відновити, в Козові, в Підволочиську, де немає, і в Бережанах».

В планах, зазначає Віктор Овчарук, такі аптеки об’єднати в одну мережу: зі спільним складом, відтак проводити оптову закупівлю препаратів, а також вести загальну бухгалтерію.

 

залишіть коментар