На Тернопільщині медики зафіксували перший випадок захворюваності на вірус грипу А

Автор:     Опубліковано: 22 листопадаа 2016 о 19:00    871 переглядів

Рівень захворюваності на ГРВІ в області, зазначають медики, зріс. За попередній, 46 тиждень, епідсезону на Тернопільщині захворіли більше як 2 тисячі осіб, і це лише ті, що звернулися за медичною допомогою.

На Тернопільщині закінчився 46 тиждень епідсезону. За цей час в області, розповідають медики, ріст захворюваності на гострі респіраторно-вірусні інфекції збільшився на понад 7 відсотків. Однак цей показник сезонний і є типовим для даної пори року.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Захворіло за тиждень 2272 особи, проти 2116, із всіх захворілих – 61% становили в нас діти».

Проте, це офіційні  дані, тобто ті хворі, які звернулися за медичною допомогою, зазначає Світлана Маціпура. І припускає, кількість хворих на ГРВІ в області може бути більшою. Щодо вірусів грипу, то на Тернопільщині наразі зафіксували один випадок.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«З початку епідсезону в нас обстежено п’ятеро осіб, обстежуємо ми хворих, важкий в кого перебіг, хто знаходиться в стаціонарі. З тих п’яти осіб, вчора якраз видали результати, один позитивний – це вірус грипу А. Це дорослий, житель Тернопільського району, він є госпіталізований, в стаціонарі».

Аби вберегти себе від вірусів грипу медики радять, перш за все зробити щеплення. Вакцина як корейського, так і французького виробника уже є, однак надходить в аптеки лише під замовлення.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Це специфічна профілактика, треба провести щеплення проти грипу. Якщо не специфічна профілактика, включає ряд заходів: уникати скупчення людей, особливо, коли йде ріст захворюваності; вологе прибирання приміщень, чи це дім, чи це на роботі; провітрювання приміщень; користуватися масками, вчасно їх міняти».

Окрім того, додає Світлана Маціпура, треба зміцнювати імунітет, вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, не перевтомлювати організм та не перемерзати. Ну а якщо, ви все ж, відчули перші прояви нездужання, потрібно залишатися вдома та відразу викликати лікаря.

 

залишіть коментар