Обласний центр зайнятості реформують

Автор:     Опубліковано: 3 листопадаа 2016 о 19:00    836 переглядів

У службі зайнятості розпочали процес реформації – це, запевняє керівництво структури, поліпшить обслуговування як населення, так і роботодавців.

ПЕТРО ХИМЕЙЧУК, директор Тернопільського обласного центру зайнятості

«Очікується передача ряду адміністративних функцій базових центрів зайнятості на обласний рівень. Такий підхід дозволить фахівцям центрів зайнятості більше уваги приділяти обслуговуванню клієнтів. Місцеві центри зайнятості втратять статус юридичних осіб та будуть перетворені на філії та відділення».

Наразі працюють над питанням структури і відпрацьовують механізми співпраці із районами. Однак, запевняє директор обласного центру зайнятості, напрям і суть роботи служби не змінюються, а навпаки розширюються. Зокрема, організовують професійне навчання, аби люди здобували нову професію або ж підвищили кваліфікацію. На сьогодні в Україні діють 11 центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Найбільше в області співпрацюють із територіально близькими: Рівненським, Львівським, Івано-Франківським центрами.

ОЛЕКСАНДРА ОСТРОВСЬКА, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості

«З початку цього року ми там навчили біля 500 безробітних. Також є можливість отримати ваучер на професійне навчання, там є 42 професії-спеціальності, перелік такий визначений. З початку цього року 17 осіб отримали ваучери на навчання і 15 людей уже зараховані в навчальні заклади, де якраз проходить процес навчання».

ПЕТРО ХИМЕЙЧУК, директор Тернопільського обласного центру зайнятості

«Ваучери видаються тим, хто працює на підприємстві і це за рахунок фонду. Тобто, держава стимулює роботодавців, дає можливість за рахунок фонду розширити компетентність, кваліфікацію тих працівників, які в них працюють».

Зацікавлюють і роботодавців, задля працевлаштування певних категорій населення, які потребують додаткових гарантій.

НАТАЛІЯ КОСЕНКО, начальник відділу організації надання послуг роботодавцями Тернопільського обласного центру зайнятості

«Є така компенсація роботодавцю у розмірі всієї заробітної плати, плюс нарахування на неї. Для працевлаштування осіб внутрішньо переміщених. І в нас уже є досвід у цьому році. Для прикладу, в цьому році в нас вже працевлаштовано 355 осіб на новостворені робочі місця з компенсацією єдиного внеску і 13 вимушено переміщених осіб з компенсацією розміру заробітної плати та плюс нарахування».

ОЛЕКСАНДРА ОСТРОВСЬКА, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості

«Ну і також для стимулювання роботодавців працевлаштовувати демобілізованих учасників АТО. Якщо роботодавці будуть влаштовувати військовослужбовців з числа учасників військових дій, їм також буде відшкодовуватися цей єдиний соціальний внесок».

Майже тисяча чотириста колишніх воїнів скористалися послугами центрів зайнятості, з них 35 – мають інвалідність.

ПЕТРО ХИМЕЙЧУК, директор Тернопільського обласного центру зайнятості

«Працевлаштовано 239 осіб, з них 20 – отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності та 6 осіб працевлаштовано за умови компенсації роботодавцям фактичних витрат єдиного соціального внеску».

Також цьогоріч через обласний центр зайнятості шукали роботу 123 внутрішньо переміщені особи, працевлаштовані – сорок дві. Загалом ж з початку 2016-го послугами структури скористались понад 40 тисяч осіб.

 

залишіть коментар