Працівники Яблунівського дитячого протитуберкульозного санаторію із протестом приїхали в облраду

Автор:     Опубліковано: 4 листопадаа 2016 о 19:08    601 переглядів

Яблунівський обласний комунальний дитячий протитуберкульозний санаторій колись мав статус республіканського. Потім, коли його перевели на утримання обласного бюджету, то з кожним роком кількість місць у санаторії почали скорочувати. Тут проводять профілактику туберкульозу та супутніх легеневих захворювань.

ЮРІЙ СИДОРУК, директор санаторної школи Яблунівського обласного комунального дитячого протитуберкульозного санаторію:

«Навесні в нас було скорочення з 110 ліжок на 80. На даний момент є 80, з 80 40 дітей, тобто половина. Нам кажуть: а нема. Діти відмовляються. Ми питаємся батьків, кажуть: путівок нема, нема путівок».

Термін перебування в оздоровчому закладі – від 21-го дня. Саме тому при санаторії працює школа.  Її директор розповідає, цьогоріч були проблеми з своєчасною виплатою зарплат працівникам.

ЮРІЙ СИДОРУК, директор санаторної школи Яблунівського обласного комунального дитячого протитуберкульозного санаторію:

«Практично, в червні ще видали частково зарплату, в липні нам зарплату і рахунки блокують, в серпні – блокують. Люди сидять. Фактично, робота є, оплати нема. В кожного є сім’ї свої, діти. В вересні нам, ну, раз ви страйкуєте, звертаєтесь, ну, ми вам дамо гроші. Кинули, знаєте, як подачку».

Окрім того, в обласному управлінні охорони здоров’я на початку жовтня прийняли рішення із 1-го січня наступного року ліжко-місця скоротити до 50, а школу при санаторії ліквідувати.

ЛІДІЯ ЧАЙКОВСЬКА, заст. нач. управління охорони здоров’я ТОДА:

«Аналізуючи роботу Яблунівського дитячого протитуберкульозного санаторію, комісія прийшла до висновку, що на день проведення, на час проведення перевірки, санаторій був заповнений на 38%. І безумовно держава не може витрачати такі шалені кошти лише для того аби люди ходили на роботу і отримували заробітну плату, не маючи завантаження».

ЮРІЙ СИДОРУК, директор санаторної школи Яблунівського обласного комунального дитячого протитуберкульозного санаторію:

«Згідно фінансового аудиту, який відбувся в травні, санаторного оздоровлення в області потребує більше 1000 дітей нашого профілю. Нам управління дорікає, що ми винні в тому, що в нас немає дітей. Але вибачте. Хворі діти повинні направлятися районними дитячими фтизіатрами, педіатрами. А не ми повинні шукати дітей по районах».

Працівники Яблунівського санаторію хвилюються, що без школи у їхній заклад приїжджатиме ще менше дітей. Голова обласної ради пообіцяв, що над вирішенням цієї проблеми працюватиме  спеціальна група.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Ми це питання про закриття санаторію взагалі не вносили на порядок денний. Йде обговорення. Тому що є не наповнення, є інші речі. Але ми домовились, що ми з понеділка сідаємо, збираємо спеціалістів, беремо висновки контрольно-ревізійної комісії і починаємо процес обговорення».

 

залишіть коментар