Проект соціально-економічної адаптації переселенців – на стадії завершення

Автор:     Опубліковано: 29 листопадаа 2016 о 19:25    1 215 переглядів

У нашому місті проект соціально-економічної адаптації  тимчасово переміщених осіб був впроваджений Тернопільською міською радою спільно з Західноукраїнським ресурсним центром при фінансовій підтримці Європейської комісії. Спрямований він на допомогу вимушеним переселенцям з Донеччини, Луганщини та Криму і наразі перебуває на завершальній стадії.

ТЕТЯНА ШУЛЬГА, представник ЄС в Україні:

«Серед тих 19 проектів більшість, звичайно, спрямована на східні області, бо вони прийняли значну частину переселенців. Проекти в західних областях – вони менші за обсягом, але, певною мірою, вони більш вдалі і сталі. Чому? Люди, що приїжджають сюди, вони приїжджають сюди не на певний час. Вони приїжджають жити. Це люди найбільш мобільні, найбільш орієнтовані на адаптацію, найбільш орієнтовані на інтеграцію в місцеві громади».  

В’ЯЧЕСЛАВ ТОПОРОВексперт з підготовки та впровадження проектів представництва ЄС в Україні:

«Для нас як проекту підтримки політики регіонального розвитку в Україні дуже важливим аспектом якраз реалізації проектів було забезпечення їхньої сталості, того, щоб із завершенням проекту не закінчувалась діяльність, яка була розпочата. І якраз проект у Тернополі є одним з таких, де чітко видно, що із завершенням, закінченням фінансування вся ця робота буде продовжуватися, що результати будуть використовуватися громадою, для того, щоб далі розвиватися».

Реалізація проекту відбувалася у кілька етапів. Перший – це створення додаткових місць в тернопільських дитсадках, відповідно, відкриття додаткових груп.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Наступний етап – це можливість надання нових робочих місць через допомогу у створенні приватного бізнесу, через проведення бізнес-тренінгів. В результаті цього в Тернополі 7 переселенців зі сходу України та Республіки Крим відкрили свій власний приватний бізнес, який сьогодні успішно функціонує».     

Одна з тих, кому проект допоміг – Ірина Романова. У Тернополі жінка – вже третій рік. Переїхала сюди з міста Хрустальний, а тоді ще – Красний Луч Луганської області.

ІРИНА РОМАНОВА, переселенка з Луганщини:   

«Я на базі Тернопільської ветеринарної дослідної станції відкрила діагностичний кабінет і робимо УЗД-діагностику тваринам. Це – дрібні домашні тваринки. Також я являюсь директором зооцентру в місті Тернополі. Всім волонтерам і безпритульним тваринам робимо діагностування безкоштовно. В чому розширення? В тому, що я тепер маю роботу офіційну, в тому, що я можу допомагати більше тваринам».   

Третій етап – це будівництво коворкінг-центру, яке наразі триває у парку «Топільче». Там будуть обладнані робочі місця з комп’ютерами та іншою необхідною для роботи технікою. В першу чергу, кажуть в міській раді, його створюють для підтримки переселенців, хоча працювати там зможуть і тернополяни.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Цей проект є некомерційний, це проект виключно соціальний. Завдяки ньому ми отримали 5 додаткових груп в дитячих садочках, 7 створених нових бізнесів в Тернополі. Ну і, крім того, цей коворкінг-центр, який стане власністю громади міста Тернополя, також збудований повністю за кошти Євросоюзу. Нам приємно чути, що Євро комісія високо оцінює співпрацю з містом Тернопіль, ми розраховуємо, що це тільки перший проект, далі будуть нові проекти, які будуть вже зв’язані з розвитком Тернополя».

 

залишіть коментар