Призовниками, які не з’явилися у військкомат, займуться правоохоронці

Автор:     Опубліковано: 23 листопадаа 2016 о 19:34    3 947 переглядів

Мобілізації немає і станом на перше листопада у Збройних силах України не залишилося жодного мобілізованого, зауважують в обласному військкоматі. Додають, більшість із них звільнені, близько 40-ка відсотків підписали контракти на військову службу. А от осіння призовна кампанії вже на завершальному етапі. Андрій Миськів підкреслює, явка призовників на строкову службу  – дуже низька.

АНДРІЙ МИСЬКІВ, заступник військового комісара Тернопільського облвійськкомату по роботі з особовим складом

«На даний час, знаємо, що ми повинні були відправити в районі 400 чоловік на строкову військову службу. 22-го, 23-го числа ми повинні відправити ще десь в районні 40 чоловік. Є райони, звичайно, які краще з цим справляються. Це Лановецький район, Підволочиський та Підгаєцький. Ну і, на жаль, є райони, в яких є певні труднощі. Це наших два райони: Бучацький та Монастириський».

МИКОЛА БОЙКО, військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військкомату

«З цим завданням, яке поставлене було, ми виконали. Але, в цей же час, не знімаємо відповідальності і із самих призовників, які повинні були з’явитися у військовий комісаріат чи то за викликом, чи то без виклику, як було написано в Указі Президента: призовники, які не отримали повістку з тих чи інших причин самостійно повинні прибути у військовий комісаріат, де вони перебувають на обліку. Значна частина ігнорує ці вимоги, тому списки цих юнаків будуть передані в правоохоронні органи для надання їм правової оцінки, їхнім діям».

Квартальний план, щодо набору військовослужбовців на службу за контрактом, виконується гірше.

АНДРІЙ МИСЬКІВ, заступник військового комісара Тернопільського облвійськкомату по роботі з особовим складом

«Ми виконали, всього-на-всього, на сьогоднішній день, 28%. Станом на 31 грудня повинно бути 100%, можете приблизно порахувати. Знову ж таки, є кращі райони, є гірші райони. Є райони звідки люди краще йдуть: Підгаєцький, Підволочиський, Кременецький. А є райони, знову ж таки, які гірше з цим справляються: Бучацький, Монастириський і Бережанський».

 МИКОЛА БОЙКО, військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військкомату

«Хочу також наголосити, що виплачується 10 тисяч гривень, як громадянам міста Тернополя так і Тернопільського району. І останні зміни, що виплачується всім громадянам, не залежно від місця реєстрації, які призиваються через Тернопільський об’єднаний міський військовий комісаріат, здійснюється ця одноразова виплата. Є можливість у військовослужбовців, які приймали участь в Антитерористичній операції, заключити контракт на шість місяців. Пока прийшла зима, заробив 50 тисяч».

У військкоматі нагадують, на службу за контактом можна йти, у тому числі, і у Тернопільську окрему артилерійську бригаду.

ВІТАЛІЙ ЛАЦІНОВСЬКИЙ, контрактник, номер обслуги у Тернопільській окремій артилерійській бригаді

«Я нещодавно підписав контракт. Вже пройшов місяць моєї служби. Всі кажуть, дуже страшно-страшно. Нема нічого страшного. Спокійно, так,  як контрактник, ходиш так, як на роботу: зранку та вечір їздиш додому. Як сказав майор, виплачують одноразову грошову допомогу. Так, дійсно, вона виплачується, я її вже отримав в розмірі 10 тисяч»,

Світлана Луців також служить в артилерійській бригаді. До цього, більше року, була на фронті, в батальйоні «Айдар».

СВІТЛАНА ЛУЦІВ, контрактник, санітарний інструктор дивізіону Тернопільської окремої артилерійської бригади

«Не дуже було страшно, як там розказують, що там перелякані тікають хлопці, кидають зброю. Такого я, чесно кажучи, не бачила. Все можна витримати, було би бажання, була би трошки сміливість і трішки характеру. Чесно кажучи, знаходила навіть час на фронті помалювати. Завжди йшли в хід, як кажуть, всі ящики з-під боєприпасів, які тільки знаходила, привезла з собою фарби».

У вересні роботи намальовані на фронті продемонстрували у Верховій раді. Зараз їх показують по київських школах. У військовому комісаріаті зазначають, найближчим часом виставку представлять і у Тернополі.

залишіть коментар