Сьогодні у працівників культури професійне свято

Автор:     Опубліковано: 9 листопадаа 2016 о 19:45    686 переглядів

Традиційно, 9-го листопада в Україні відзначають День працівника культури та майстрів народного мистецтва. З цієї нагоди їх вітали і у Тернополі.

Зоряна Герасименко працює головним спеціалістом в міському управлінні культури і мистецтв близько року. За цей, хоч і невеликий проміжок часу, дівчина встигла зробити вже чимало. Долучалась до організації чи не усіх культурних заходів міста, масштабних конкурсів, фестивалів. Навіть сьогодні, попри своє професійне свято, вона як завжди, вся в роботі. Запевняє, з дитинства бачила себе лише в творчій професії. А тому 15 років присвятила танцям і сцені.

 ЗОРЯНА ГЕРАСИМЕНКО, головний спеціаліст міського управління культури і мистецтв

«Батьки мені змалку привили таку любов  і я їм дуже за це вдячна. До такої професії творчої,  я її змалку для себе обрала і я вдячна, що у мене є така творча професія, як зараз. Хочу привітати всіх працівників культури з нашим професійним святом, нехай ваше творче натхнення вас не покидає, нехай в серці завжди лунає якась така муза поетична, натхненна, звичайно щоб були здорові в першу чергу, але щоб ваше натхнення було завжди поруч з вами».

З нагоди професійного свята, для працівників культури   міста підготували урочистості, їх відзначили подяками та подарунками.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Дуже часто, ми за сірою буденністю не замічаємо головного. Ми говоримо про те, що високі ціни, високі тарифи, в державі війна і не час до культури. А насправді, все це не так і ці люди, які працюють в галузі культури є по-перше головними носіями культури, по-друге вони зберігають наше українське суспільство, як висококультурну українську націю. Завдяки їм наші діти мають ходити в музичні школи, художні школи, ходити в бібліотеки. Завдяки їм наше місто перетворюється з кожним роком на один із центрів культурного розвитку».

Також Сергій Надал зазначив, міська рада не забуває виділяти кошти на потреби установ культури: проведення ремонтів, придбання обладнання, реквізиту. Це допомагає створити належні умови праці для фахівців цієї сфери та сприяє реалізації їхніх творчих проектів.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв

«Дуже важлива підтримка. Ми за п’ять років зробили, напевно, стільки по мистецьким закладам, що мені не соромно говорити, що за 30 років попередніх, вибачайте, але нам і не снилось таке, яке ми маємо на сьогодні, але це ще не є фінал. Ясно, що в планах перш за все це утвердження самого нашого життя, що таке культура, це перш за все, щоб людям затишно було у нашому затишному місті».

Зі святом сьогодні привітали працівників культури не лише міста, але й області. Голова облдержадміністрації зазначив, на Тернопільщині є понад 6 тисяч об’єктів культурної спадщини. В області  діє майже три десятки музеїв, а свої творчі здобутки представляють близько 3,5 тисяч аматорських колективів.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Я вірю в те, що наступний рік якраз принесе унікальний результат, врожай, з точки зору залучення туристів і людей, котрі схочуть оцінити наші культурні надбання. Ми збільшуємо фінансування в цьому році, десь на 30% по заходах сфери культури  і найважливіше, що ми в цьому році вже виділили більше 15 мільйонів на реалізацію інфраструктурних об’єктів, реконструкцію будинків культури».

До слова, 9 листопада своє професійне свято відзначають понад 4 тисячі працівників культури та близько пятисот майстрів народної творчості Тернопільщини.

 

залишіть коментар