Сьогодні у Тернополі стартував І Всеукраїнський кінофорум

Автор:     Опубліковано: 3 листопадаа 2016 о 19:00    1 104 переглядів

Сьогодні у Тернополі стартував І Всеукраїнський форум «Кінохвиля». В рамках фестивалю представлять понад півсотні українських фільмів. Частину вже почали транслювати у кінотеатрах міста.

Перший Всеукраїнський кінофорум розпочався у Тернополі як  чорно-білими кінострічками «Тарас Трясило», «Алім», «Запорожець за Дунаєм», так і допрем’єрним показом фільму «Гніздо горлиці». У місті стартувала «Кінохвиля».

ТАРАС ТКАЧЕКО, режисер, автор сценарію «Гніздо горлиці»

«На жаль, українське кіно було монополізоване, воно було зосереджене лише в двох точках – Києві та в Одесі і це погано. Тому, що потенціал наших регіонів, він ніяк не був задіяний, він ніяк не працював і люди, які хотіли допомогти із показами фільмів  і врешті-решт з організаціями зйомок, вони були абсолютно відлучені від цього всього і я дуже радий, що «Тернопільська хвиля» саме такий фестиваль. Я зараз переглянув програмку, дуже потужна програма, повірте я не всі фільми бачив, будучи в Києві, обертаючись в Києві».

В рамках кінофоруму, окрім трансляції кіно, прем’єрних показів, також будуть майстер-класи, зустрічі з відомими особистостями української  кіноіндустрії, вручення премій, оголошення конкурсів  та чимало інших цікавих заходів.

ПИЛИП ІЛЛЄНКО, голова Державного агентства України з питань кіно, продюсер, актор

«Для нас кожна прем’єра українського фільму, кожен фестиваль, кожен кінофорум, який присвячений українському кіно є надзвичайно важливим, тому що це дає можливість українцям дивитися українські фільми, розуміти, що українське кіно було, є і має перспективу».

Долучитися до кінофоруму можуть усі охочі, трансляція фільмів відбуватиметься у кінотеатрах міста, а з детальнішою програмою можна ознайомитися у мережі Інтернет.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Кіномистецтво є невід’ємною частиною нашої української культури, українського мистецтва, впевнений, що це має бути невід’ємною частиною пропаганди нашої національної ідеї і думаю, що сьогодні це є ще одним фронтом боротьби з нашим агресором, з нашим окупантом. І також це є, як завжди, підтримка культурного розвитку українців. Тому ще раз всім дякую і бажаю, щоб цей форум пройшов успішно і великі сподівання на те, що цей форум стане традиційним».

До слова, триватиме форум « Кінохвиля» до 12 листопада.

 

залишіть коментар