Тернопільські актори розповіли, чому знялися у фільмі «Волинь»

Автор:     Опубліковано: 10 листопадаа 2016 о 18:54    881 переглядів

Сьогодні в обласній раді відбулось чергове засідання робочої групи, щоб остаточно розставити всі крапки над І, щодо участі  чотирьох тернопільських акторів у вже нашумілому польському фільмі «Волинь».

Драматичний польський фільм режисера Войцеха Смажовського «Волинь» вийшов в прокат цьогоріч, однак більшість українців побачити його не змогли. Стрічку визнали антиукраїнською і в Україні наразі не транслювали. Однак, зараз цей фільм на вустах чи не у кожного тернополянина, а все через те, що зіграли у ньому і тернопільські актори. Попри те, що стрічку у Тернополі ніхто  не бачив, думки у людей розділились. Хтось акторів засуджує, а хтось ставиться з розумінням і навіть підтримує.

ОЛЕКСАНДР БАШТА, керівник робочої групи, депутат Тернопільської обласної ради

«Сьогодні ми спробуємо поставити крапочки над І, в тому фільмі, які зняли поляки про наші польсько-українські відносини. На жаль, польська сторона поступила трошечки неадекватно, вони зняли фільм, в якому однобоко висвітлюють українців, як таких жорстоких людей, які вбивають поляків безпідставно, тільки із-за злоби. Це вони намагаються припіднести як історичний факт».

Саме через те, як показали у фільмі українців, і «здійнялася» хвиля обурення у сторону тернопільськіх акторів, які у ньому знялися.  А в обласній раді навіть створили спеціальну робоча групу, яка займалася вивченням цього питання. Нагадаємо, нещодавно на сесії облради депутати прийняли рішення відтермінувати надбавку «за академічність» усьому акторському складу  Тернопільського драмтеатру.

ОЛЕКСАНДР БАШТА, керівник робочої групи, депутат Тернопільської обласної ради

  «Хочемо на майбутнє зробити так, щоб українські актори будь-якого розміру, штибу і висоти польоту думали перед тим, як зніматися в фільмах антиукраїнських».

До цього засідання робочої групи актори свою позицію на камеру не коментували. Однак, тепер вирішили пояснити, чому знялися у фільмі «Волинь».

ІРИНА СКЛАДАН, зіграла роль у фільмі «Волинь»

«Я виконувала роль жінки-акушерки, яка двічі рятує головну героїню – полячку. Не вбиває, а рятує. Ціною життя мого сина-українця, в якого закохана головна героїня, тому що його вбивають через неї і другий раз, практично власним життям рятую цю дівчину. Я ніколи не могла подумати, що моя роль викличе такі негативні емоції і я особисто прошу пробачення в свідомих українців, за те, що можливо,  якимось чином, образила».

ОЛЕГ КИРИЛІВ, зіграв роль у фільмі «Волинь»

«Це була історія окремо взятого села, як я це розцінив тоді. Чи могла бути така історія чи ні, ну художній твір, я його так сприймав як художній твір, що з цього робиться, зараз бачу, такі політичні пристрасті, навколо нього вирують, я в 14-му році і передбачити цього не міг. Зараз шкода, що так сталося, але одне єдине прошу, глядачі, не засуджуйте нас, ну сталося, нам треба з цим жити, це лишається на нашій совісті».

Актори зізнаються, думали, що грають у фільмі про кохання. А щодо усіх гострих моментів в сценарії, режисер стрічки запевняв, що не налаштований проти українського народу та в жодному разі не висвітлюватиме  українську націю погано. До того ж, зйомки фільму розпочались восени 2014-го, коли Польща чи не найбільше, на політичному рівні, підтримувала Україну.

ІГОР НАКОНЕЧНИЙ, зіграв роль у фільмі «Волинь»

«Кажуть, можна вам вислати сценарій, я кажу висилайте, почитаю. Вислали ось таку купу сторінок, польською мовою, я нічого того не розумію, знайшов свою роль. Там реплічка, там реплічка, але все ж таки нове спілкування, нові якісь відносини між людьми. На той час ми в дуже гарних стосунках були із поляками, а шо зараз сталося, це звичайно не приємно і є жаль, що так сталося».

СЕРГІЙ БАЧИК, зіграв роль у фільмі «Волинь»

«Повірте за тих два роки я наслухався про «Волинь», то в мене таке відчуття, що я тих всіх поляків сам повбивав. Тому прикро, що так сталося з моїми колегами і повірте, що таке в житті помилка? Я думаю, що і в вашій професії, і в моїй професії є помилки і дайте шанс тим людям морально розібратися зі своїми …,бо трошки забагато».

До слова, на засідання робочої групи своїх колег прийшли підтримати працівники Тернопільського драмтеатру.

 

залишіть коментар