Тернопільські студенти закликали молодь працювати легально

Автор:     Опубліковано: 24 листопадаа 2016 о 19:57    682 переглядів

Сьогодні на Театральному майдані студенти кафедри психології та соціальної роботи ТНЕУ  тематичною виставою закликали молодь думати про майбутнє та працювати легально.

«Готувати сани треба влітку», а думати про пенсію – змолоду. На цьому сьогодні наголошували студенти економічного університету та працівники пенсійного фонду. Організувавши тематичну виставу, майбутні працівники соціальної сфери та психологи, закликали тернополян працювати легально і не отримувати зарплату в «конвертах», бо це в майбутньому дасть змогу отримувати належну допомогу від держави у вигляді пенсії.

ТЕТЯНА ГЛУХ, начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Тернопільської області

«Коли людина молода, здається до пенсії ще дуже далеко, а коли настає пенсійний вік, на жаль, повернутись в минуле і змінити щось, щодо свого стажу та заробітної плати – неможливо. Тому важливо, щоб молоде покоління усвідомлювали, що трудова діяльність має бути укладена легально, заробітна плата  має бути не «в конвертах», не нижче мінімального розміру та роботодавець повинен сплачувати єдиний соціальний внесок».

Студенти економічного університету запропонували свою допомогу у вигляді тематичної вистави, розповідає Тетяна Глух.  Про те, що легальна зайнятість є запорукою майбутньої пенсії, вони вирішили донести суспільству у досить креативній, не типовій формі.

АНДРІЙ ГІРНЯК, заступник завідувача кафедри психології та соціальної роботи ТНЕУ

«Зараз ми пропонуємо форму вертепу, оскільки це найбільш актуально напередодні Різдвяних свят і Нового року, тобто взяли форму вертепу, де чітко позиціонується добро і зло і відповідно на цій формі подаємо досить складний зміст пенсійного забезпечення і особливості пенсійного забезпечення для молоді».

НАЗАРІЙ, студент ТНЕУ

«Добрий день, вам добрі люди, я з пенсійного іду і ступаючи усюди – звістку радісну несу».

Другокурсник Назарій виступив у виставі в ролі «Добра». Ангела, який закликає людей, попри  труднощі, все ж працювати легально. Каже, коли закінчить університет намагатиметься працевлаштуватись офіційно.

НАЗАРІЙ, студент ТНЕУ

«Наші реалії зараз такі, що немає хорошої пенсії і заробітної плати, але коли ми молоді ми зовсім над нею не замислюємося, ми працюємо, получаємо гроші в конвертах, якщо ми працюємо нелегально, і виходить так, що на пенсію виходимо і не маємо за що жити, то потрібно працювати легально і буде пенсія. – А що обереш для себе, більшу зарплату і працювати не легально, чи працювати легально, але за меншу зарплату? – На мою думку, як сьогодні я і показав в сценці, і яка була мета сценки, що краще працювати ті роки легально, за чуть меншу зарплату, але згодом ти будеш отримувати ту зарплату на пенсії».

До слова, студенти кажуть, готували даний тематичний захід близько тижня.

 

залишіть коментар