Тернопільщина відновлюється після перших «зимових» вихідних

Автор:     Опубліковано: 15 листопадаа 2016 о 19:18    555 переглядів

В оперативному штабі ліквідації наслідків негоди на Тернопільщині сьогодні знову відбулась оперативна нарада. Однією з головних новин стало те, що проїзд автошляхами області відсьогодні не обмежений навіть для багатотонного транспорту, розповідає голова облдержадміністрації.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Відповідно, ми дали добро на те, щоб транспортні засоби почали пересуватися на території Тернопільської області вільно. Зрозуміло. Десь в багатьох обставинах координація відбувається за участі Національної поліції або представників ДСНС, але, тим не менше, вона відбувається і рух відбувся. Наступний момент – ми відновлюємо пасажиропотік, здійснення перевезень пасажирським траспортом. Він, до певного етапу був обмежений. Станом на сьогоднішній момент ми відновлюємо всі сполучення автобусних маршрутів».

Керівники Національної поліції та Управління надзвичайних ситуацій в області повідомляють, наразі ситуація стабілізувалась, проте люди мають розуміти, що робота спеціальних служб багато в чому залежить і від них.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в Тернопільській області:

«Тому, звертаємся до водіїв, все ж таки стримано відноситися до ситуації і не створювати затори самостійно створенням, скажем так, подвійних ліній в місцях просування транспортних засобів і все ж таки створювати умови для того, щоби інженерна і дорожня техніка могла доїхати до місця, де потребують допомоги люди».

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області:

«Основний напрямок поліції зараз – це регулювання руху. В нас залишається, хоча почищений напрямок, це об’їзна Тернополя, але затори. У зв’язку з тим, що ми випустили транспорт високотонажний і сусідні області відкрили ці маршрути, і в деяких місцях є нечищена дорога, ожеледиця. Зараз опрацьовуються заходи для того, щоби дорогу привести в порядок комунальними службами і облавтодорам, а також залучаються додаткові наряди поліції для регулювання руху і щоби почистити ці корки».

Щодо пошкоджених більше 3-х сотень ліній електропередач у населених пунктах, то наразі знеструмленими залишаються тільки 25: в Тернопільському і Теребовлянському районах – по 7 населених пунктів, по 3 – в Підволочиському, Збаразькому і Гусятинському, і по 1-му в Козівському і Бучацькому районах.

СТЕПАН БАРТКІВ, головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго»:

«Ліквідовуємо пошкодження по високій стороні, так би сказати, 10 кіловольт, але в деяких населених пунктах може бути і обриви на лініях 0,4 кіловольта, тобто, в самих населених пунктах. І десь є неповнофазні режими, тобто, фази немає одної, можуть бути обриви. То я хотів би звернутися до населення, в першу чергу, що якщо побачать, що є обриви, пошкоджені електромережі, особливо, лінії електропередач, несуть загрозу життю людей. Так що, в першу чергу, повідомити, а ні в якому разі не наближатися до побачених обірваних ліній електропередач».

Щодо погоди, то в найближчі дні в гідрометеоцентрі прогнозують невеликі опади: в залежності від пори доби – це може бути або мокрий сніг, або дощ. На дорогах зберігатиметься ожеледиця.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, зав. сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру:

«На найближчу ніч, на 16-те  листопада ми очікуємо нічні температури повітря від 4 до 9 градусів морозу. На завтра на день від 2-х морозу до 3-х тепла. 17-го листопада нічні температури коливатимуться від 0 до 5 градусів морозу, денні будуть близькими до 0. 18-го листопада від 2-х морозу вночі до 3-х градусів тепла. Денні – 1-6 тепла».

Щодо ситуації із навчальними закладами, то голова облдержадміністрації запевнив – майже всі школи вже відновили роботу в звичайному режимі.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«В принципі, ми налаштовані на те, ми вже відновили майже в 80% шкіл в області навчальний процес вже сьогодні. Тільки зараз окремим розпорядженням голів районних адміністрацій було продовжено канікули на 1 день. В обставинах, коли немає електропостачання або під’їзду – ми продовжуємо канікули в школах ще на 1 день. Тобто, на завтра. Але це вже будуть одиниці».

Подібні засідання в оперативному штабі ліквідації наслідків негоди на Тернопільщині відбуватимуться один раз в день доти, поки в цьому буде потреба, запевнив Степан Барна.

залишіть коментар