Тернополян попереджають про різке погіршення погоди

Автор:     Опубліковано: 11 листопадаа 2016 о 19:08    768 переглядів

Цими вихідними на Тернопільщині ускладняться погодні умови. Синоптики очікують сильні снігопади, налипання мокрого снігу, поривчастий вітер і поступове зниження температурних показників. У гідрометеоцентрі пояснюють, через територію України проходитиме циклон з Балкан.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру

«12-го листопада в день опади у вигляді дощу, з переходом у мокрий сніг. Місцями сильні опади, налипання мокрого снігу на лініях електропередач та зв’язку, на дорогах ожеледиця, поривчастий північно-східний вітер до 15-20 м/с. Зниження температури повітря: вночі від 4 морозу, до 1 тепла, вдень від 1 морозу, до 4 тепла».

Найбільш критичну ситуацію, прогнозують синоптики, на 13-те листопада.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, завідувач сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру

«Опади у вигляді снігу та мокрого снігу, вранці та вдень дуже сильний мокрий сніг та сніг, ближче до вечора він перейде в помірний. Подекуди налипання мокрого снігу на лініях електропередач та зв’язку, на дорогах ожеледиця, поривчастий вітер, максимальна швидкість якого сягатиме 17-20 м/с, подекуди 25м/с північно-східного напрямку. І температурні показники впродовж доби коливатимуться від 0 до 5 градусів морозу».

Особливо до різкої зміни погоди готуються комунальники. Запевняють негода не застане їх зненацька. Наразі вже забезпечили запаси солі і посипних сумішей, однак пояснюють в управлінні ЖКГ, якби оперативно не приступили до роботи, всюди і зразу не встигатимуть.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Тому ми звертаємося до громадян, якщо є можливість не виїжджати по своїх справах на транспорті. Чому? Тому, що дуже ускладнить нам прибирання міста. Не паркувати машини на прибудинковій території, хіба в тих місцях, де дозволено. Чому? Тому, що це ускладнить прибирання снігу».

Окрім того, в рамках підготовки до зимового періоду, у центрі Тернополя встановили кілька пластмасових контейнерів для суміші для посипання тротуарів. Що ж стосується техніки, то її, в разі необхідності, задіють всю.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Буде випущено приблизно так: 7 піскорозкидувачів, буде 6 тракторів, будуть 2 пісконавантажувачі і інша техніка – грейдери і так далі. Тобто цієї техніки повинно вистачити, якщо будуть нормальні умови роботи. Крім цього, це буде понад 300 двірників, включаючи ЖЕКи».

Внесуть також певні зміни і у рух транспорту.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

 «Крім цього, ми розуміємо, що об’їзна дорога буде перевантажена, тому ми змінюємо рух транспорту для великовагового транспорту. Будемо вже пропускати, вони зараз в ліво йдуть, а будемо пропускати в право. Тобто будуть іти вже на Львівщину і там вже виходять на об’їзну дорогу, що зменшить проблему Гаївського підйому».

Вже з наступного понеділка, 14-го листопада, очікують у гідрометеоцентрі, опади поступово припинятимуться, а температурні показники знижуватимуться. І вже 15-го і 16-го стовпчики термометрів у ночі впадуть до 10 градусів морозу.

 

залишіть коментар