Тернополянам не можна викидати сухе листя у сміттєві контейнери

Автор:     Опубліковано: 9 листопадаа 2016 о 19:42    1 084 переглядів

За вікном жовтолиста осінь. Однак наступний сюжет не про природу і краєвиди, мова йтиме про опале листя і штрафи за його неналежне прибирання.  

Для тернополян правила благоустрою не є новими, адже діють вони вже понад десять років. Вони чітко регламентують норми поведінки суб’єктів господарювання та мешканців, щодо прибирання. За кожен клаптик землі у місті хтось несе відповідальність, адже, пояснює Олег Соколовський, нічийних територій у Тернополі немає.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Якщо є відповідний магазин, він має свою прилеглу територію, яка обов’язково повинна прибиратися. Якщо є, наприклад, житловий будинок, він має прибудинкову територію та прилеглу, яка також повинна прибиратися. Різниця тільки в тому, що прибудинкова територія оплачується мешканцями, а прилегла прибирається по мірі засмічення».

Втім, часто трапляються непорозуміння стосовно того, хто і де має прибирати. Сьогодні, до прикладу, розповідає Олег Іванович, є певна плутанина з ОСББ.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Наприклад, останнє, на Карпенка проблема. Зібрали в себе листя і винесли на дорогу. Питання дуже просте: на якій підставі ви своє листя винесли комунальним службам, щоб вони забрали? Це підлягає штрафу. Тому, що будь-яке ОСББ повинне мати наступні угоди: на прибирання і на вивезення відходів, в тому числі і листя».

Стосовно листя, то тут комунальники стикнулися ще й з іншою проблемою. Зараз люди масово викидають листя в контейнери, а для сміття не залишається місця. Тому довкола сміттєвих майданчиків стає брудно. Правилами благоустрою передбачено: засмічувати контейнери на сміттєвих майданчиках листям – не можна. За це теж передбачений штраф.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Для суб’єкта там від 600 до 1800, для громадянина від 300 до 600. Тому, якщо якийсь громадянин вирішив поприбирати свою прилеглу територію і викинув у контейнер, і до нього підійшла муніципальна поліція, і накладає штраф, то це законно».

Тернополяни мають право не укладати угод, щодо прибирання і вивозу сміття, а робити це самостійно. Однак, якщо територія, за яку ви відповідаєте, буде в неналежному стані – штраф. Олег Соколовський зазначає, за чистоту міста несе відповідальність кожен із його мешканців.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Вперше за всю історію нашого міста, що ми маємо. Ми маємо перше місце по екології зі всіх обласних центрів. Ми маємо друге місце по чистоті зі всіх областей і третє по роботі комунальних служб. Це говорить про те, що в нас є непоганий початок, ми нормально працюємо. Це ж не є заслуга комунальників, це заслуга всього міста,  тому що сміття починається з кожного».

Повідомити про засмічену територію у Тернополі ви можете за номерами телефонів: «гаряча лінія» міської ради – 15-80, управління ЖКГ – 52-58-48, управління муніципальної поліції – 40-41-67, 40-41-68.

 

залишіть коментар