Тернополяни привітали Владику Нестора з тезоіменинами

Автор:     Опубліковано: 9 листопадаа 2016 о 19:44    810 переглядів

Щорічно, дев’ятого листопада, Архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора вітають із його тезоіменинами, днем його духовного покровителя. Ім’я, на честь преподобного Нестора Літописця Печерського, Владика отримав у 2000-му, коли був пострижений у чернецтво.

 Владика НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП

«Нічого у церкві, як і у житті, не буває випадково. Господь мене покликав до архієрейського служіння на Тернопільській кафедрі. Вона має свій початок, напевно, в той день, тому, що саме ім’я святого «Нестор» означає – той, що повернувся на Батьківщину і Господь благословив мене нести свій послух тут, на рідній Тернопільщині».

протоієрей ЄВГЕН ЗАПЛЕТНЮК

«Ви прийшли на Тернопільщину в той час, коли духовенство і парафії часто були розгубленні, як ті малі діти, хоча мали вони  владик і то не одного. Відомо, що на Тернопільщині було чимало парафій, які роками не бачили свого єпископа, не молилися з ним. Завдяки вашій мудрості, поміркованості, а головне любові до святої церкви, всі ці часи позаду. Увірена Вам, колись часто слабка і занедбана єпархія, сьогодні збільшилася в кілька разів та зміцніла, ставши однією з найбільших єпархій Київського патріархату».

Нагадаємо, Нестор Літописець — чернець Києво-Печерської Лаври, якого ще називають «батьком руської історії». Став відомим через свій вклад у літописання Київської Русі. Автор «Читання про святих князів-страстотерпців Бориса і Гліба» та «Житія преподобного Феодосія Печерського». Укладач літопису «Повість минулих літ».

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Ваш небесний святий покровитель досягнув відомості і святості завдяки своїй мудрості і працелюбству, і саме ці риси притаманні Вам Владико. Саме завдяки цьому Вам вдалося об’єднати навколо себе священнослужителів нашого краю і відкривати, будувати, освячувати нові храми. Ми разом з Вами, Святішим Філаретом, освячували церкву святих Бориса і Гліба. Сьогодні ми святкуємо іменини Нестора Літописця. І так склалося, що саме Нестор Літописець був першим, хто написав про житіє святих Бориса і Гліба. Тому в цьому є певне Боже провидіння. Я бажаю вам, щоб це Боже провидіння завжди було поруч з вами і завжди вам у всьому допомагало і підтримувало».

 СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Дякуємо Вам за те, що ви пишете, як Нестор Літописець, нову історію нашого Тернопілля і нашої держави України. Преосвященний Владико, буквально недавно ми заклали камінь під Кафедральний собор. Знаю, що ви взяли на себе тягар. Тягар не тільки духовного супроводу, а й будівництва».

ТАРАС ЮРИК, народний депутат України

«Ваші дії, ваші вчинки, є великим прикладом, в першу чергу, для священничої братії, є великим прикладом для нас усіх, мирян. Ви знаєте, мені задається, що Тернопільщина заслужила у Бога такого Владику, який своїм прикладом демонструє, як потрібно жити, своїм прикладом демонструє, як потрібно вболівати за церкву, як потрібно вболівати за Україну».

До слова, у 2006-му Владика Нестор став наймолодшим православним єпископом. На той час йому виповнилось двадцять сім років.

 

залишіть коментар