Цими вихідними у Тернополі виступатимуть джазові виконавці з різних країн світу

Автор:     Опубліковано: 29 листопадаа 2016 о 19:05    752 переглядів

Терноплян запрошують розпочати зиму з джазу. Виконавці з Японії, Іспанії, Норвегії, Швеції, Польщі, Молдови, Америки та України потягом трьох днів виступатимуть на сцені драмтеатру. Вже цієї п’ятниці у місті розпочнеться міжнародний фестиваль «Jazz Bez 2016».

Щорічно на початку грудня відбувається міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez», який започаткували ще шістнадцять років тому у двох містах: українському Львові та польському Перемишлі. З того часу до транскордонного музичного дійства долучаються й інші міста. У Тернополі цьогоріч фестиваль відбудеться вже в одинадцяте.

ОЛЕГ МАКОГІН, директор фестивалю Jazz Bez

«З того часу фестиваль розрісся в цьому році до 10-ти учасників, перепрошую, 10-ти тільки з української сторони і 6-ти з польської сторони. В Україні – це Тернопіль, Львів, Рівне, Луцьк, Івано-Франківськ, Дрогобич, Харків, можливо когось пропустив. У Польщі – Перемишль, Люблін, Познань, Вроцлав, Варшава, Білосток».

Ініціатори тернопільського джазового фестивалю розповідають, цьогоріч в обласному центрі, в рамках заходу, виступлять музиканти із різних країн світу.

ОЛЕГ МАКОГІН, директор фестивалю Jazz Bez

«Ми стараємося, щоб музиканти, які до нас приїжджали були цікавими не тільки для глядачів, слухачів, але й для музикантів Тернопільщини, щоб побачили щось нове, яскраве. Тобто музиканти мають бути рівневі, це перша умова. А друга умова – географія. Ми хочемо тернополянам показати як можна більшу географію виконавців».

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури та мистецтв

«В Тернопіль з’їжджаються досить такі цікаві музиканти. Представлені країни Японія, Іспанія, Норвегія, Швеція, Польща. І нагадую, що, власне, цей фестиваль, джазовий фестиваль «Jazz Bez», уже стає такою елітною ознакою наших зимових вечорів, передноворічних вечорів. Має свого глядача. І відбувається, традиційно, в нашому драматичному театрі».

Програму склали таким чином, зазначають організатори, щоб кожен день фестивалю мав свою унікальну родзинку. Перший день, 2-го грудня, відкриватиме Квінтет заснований двома молодими виконавцями.

СЕРГІЙ ЛАЗО, ведучий фестивалю Jazz Bez

«Ідея двох цікавих музикантів Пьотра Будняка – це поляк, який буде грати і співати. І інша фігура дуже цікава – це Тарас Баковський. Цей Квінтет буде цікавий, він модерний по звуку і, одночасно, досить сучасний».

ОЛЕГ МАКОГІН, директор фестивалю Jazz Bez

«Один із колективів, який буде виступати третього дня, 4-го числа, Sister in Jazz. Це джаз-вумен, так би мовити. Виступають в колективі, який складається з 5-х учасниць, усі 5 учасниць цей колектив зробили будучи громадянками різних країн: Сполучені Штати Америки, Японія, Італія, Польща і Німеччина».

Концерти розпочинатимуть, 2-го, 3-го і 4-го грудня, о 19-тій годині. Квитки можна придбати у касі драмтеатру, ЦУМі та на сайті gastroli.ua, їхня вартість коливається від 80-ти до 120-ти гривень. Детальніше ознайомитися із програмою фестивалю можна на сторінці «Jazzbez 2016 | Тернопіль» у соціальній мережі фейсбук.

 

залишіть коментар