У селі на Тернопільщині педколектив повстав проти директора

Автор:     Опубліковано: 3 листопадаа 2016 о 19:00    751 переглядів

У селі Васильківці Гусятинського району педагогічний колектив місцевої школи вимагає замінити директора. За їхніми словами очільниця школи ставиться до них некоректно, погрожує звільненням й до того ж часто перебуває на лікарняному.  Люди обурені таким ставленням до себе, тому, кажуть, після ряду безрезультатних звернень,  вирішили прийти до обласної влади.

ГАЛИНА ЗРАЙЧИК, вчитель історії і правознавства Васильківської школи

«В нашій школі, в травні місяці, виникла конфліктна ситуація, яка назрівала вже давно між трудовим колективом, вчителями і технічним персоналом і директором школи. Вона була пов’язана із неадекватним ставленням до кожного із працівників колективу, бо кожен, хто тут є присутній, може сказати, що негативне було в їхній адрес. Крім того, коли ця конфліктна ситуація набирала обертів, зясувалося ще ряд обставин, що наш директор причетна до таких дій, які можна би було назвати правопорушеннями, але на жаль, на даний момент ми це не можемо стверджувати, бо це мають сказати компетентні органи».

Як зазначають педагоги, даний конфлікт ускладнювався ще й тим, що на жодні контакти з ними директор не йшла, мотивуючи це чисельними лікарняними.

ГАЛИНА ЗРАЙЧИК, вчитель історії і правознавства Васильківської школи

«І коли до нас 5 вересня приїхала перша комісія з управління освіти, щоб розібратися в ситуації, то тільки тоді ми її побачили нормально, не біжучи, не тікаючи від нас, але результату ніякого позитивного не відбувалось. Комісія нам дала рекомендації, як правильно розпочати навчальний рік, бо вона його блокувала розпочати і порадила їй спілкуватися з нами, але  жодного разу це спілкування не відбулось, більше того 26 вересня вона прийшла на роботу з поліцією, що ми не допускаємо її до робочого кабінету».

Сама ж директор запевняє, спілкуватися зі своїм колективом готова завжди, за п’ять років на посаді жодних претензій у свою сторону вона від колективу не чула. Ситуація, підкреслює, змінилася минулоріч.

СВІТЛАНА БАЙТАЛЮК, директор Васильківської школи (телефоном)

«Минулого року прийшла до нас в село громада і тут різко ситуація змінилася.  І я побачила, що тут є види на мою посаду. Хто б що не казав, яка я погана… Я неідеальний керівник, но я не найгірший керівник».

Представники обласного управління освіти, в свою чергу зазначають, з вимогами вчителів Васильківської школи ознайомлені, однак прямого впливу на дану ситуацію вони не мають.

ГАННА ЗВАРИЧ, в.о. начальника управління освіти і науки ТОДА

«Голова мав під час зустрічі з ними розмову із головою об’єднаної територіальної громади, оскільки директор навчального закладу в трудових взаємовідносинах з об’єднаною територіальною громадою і тільки їхні повноваження зняти директора чи призначити іншого директора. Наші повноваження як органу управління освіти обласної адміністрації носить тільки дорадчий, рекомендаційний характер».

У телефонній розмові сільський голова  села Васильківці  нам підкреслив, сьогодні активно працюють над тим, щоб  вирішити конфлікт у даній школі. І запевнив, планують, що вже у понеділок буде результат цієї роботи.

 

залишіть коментар