У Тернополі можна безкоштовно вивчити мову жестів

Автор:     Опубліковано: 2 листопадаа 2016 о 19:30    1 151 переглядів

Тернопільська регіональна організація, яка допомагає нечуючим та слабочуючим, підпорядковується центральному управлінню Українського товариства глухих. Територіальні організації є в Чорткові, Кременці і в Тернополі. Вони обслуговують людей і з інших районів.

НАДІЯ КОЦОВСЬКА, голова Тернопільської обласної організації Українського товариства глухих:

«От ми з вами можемо, ходимо в ЖЕК, бо нам треба там. Ну, так само наші люди. Приходять – треба перекладача. В ЖЕК піти, в поліклініку піти, в пенсійний фонд, в соцбез. Найрізноманітніші. Глуха людина, особливо, якщо глухі люди самі проживають і в сім’ї, наприклад, є 4-ро нечуючих: батько, мама, дочка, син і всі глухі – вони не можуть собі самі дати раду».

Часто трапляється так, що людям просто потрібно виговоритись, а почути їх може мало хто. Тому працівники УТОГ часто стають психологами. Окрім цього, намагаються доносити необхідну таким людям інформацію, адже не всі мають можливість її отримати.

НАДІЯ КОЦОВСЬКА, голова Тернопільської обласної організації Українського товариства глухих:

«Відбуваються зміни в пенсійному законодавстві – я збираю людей, і ми їм доносимо те, що відбувається. Тому що, ну, глуха людина як: руки має, ноги має, голову має, правда – а інформації не має».

Наразі, тернопільська організація УТОГ користується 2-ма приміщеннями. Одне їм надає в безоплатну оренду міська рада за адресою Лепкого, 12 – це міська ТО. Інше – на Лепкого, 2а є власністю УТОГу області. Його придбали за кошти Центрального управління, розповідає Надія Коцовська.

НАДІЯ КОЦОВСЬКА, голова Тернопільської обласної організації Українського товариства глухих:

«Нечуючі самі збиралися, самі робили ремонти, самі шпаклювали, самі плитку ставили, самі фугували ту плитку, і все решта. Вони самі приходили, вони ділилися на  групки – хто що може, коли касатони хто може клеїти, хто що може зробити, чим може помогти, в нас такий графік собі створили. І ми, працівники долучалися до цього. Ми всі дружно робили тут ремонт».

Надія Коцовська переконує, з цього приміщення нікуди переїжджати не планують. Проте, нещодавно  тернопільська УТОГ брала участь в тендері фонду державного майна України, де виставляли в оренду приміщення у центрі Тернополя. Річна сума оренди цього приміщення, до речі, складає півмільйона гривень. Таку  вказівку, кажуть, отримали з Києва.

НАДІЯ КОЦОВСЬКА, голова Тернопільської обласної організації Українського товариства глухих:

«Ми хотіли колись дуже сильно центру міста. Чому? Глухому тяжко по бумажці, ну, маючи адресу, наприклад, на папірці написано «Лепкого, 12». Вот, виходить він на автовокзалі – «Лепкого, 12». Ну, скерують його завжди люди туди, куди треба? Що це треба доїхати до 9-го училища, вийти, зайти вглиб району, ну, це не так легко і не так просто. І не всі люди знають де це є».

Тому і вирішили брати участь в тендері. Проте, незадовго отримали відповідь з облдержадміністрації, що на приміщення, про яке йде мова, вже дали згоду на оренду з метою розміщення там фірмового магазину. Але відсутність приміщення у центрі, каже голова обласної організації, не є найбільшою проблемою. Значно важливішим є питання працевлаштування нечуючих.

НАДІЯ КОЦОВСЬКА, голова Тернопільської обласної організації Українського товариства глухих:

«Людина повинна ходити на роботу. Якщо вона ходить на роботу – вона в колективі між чуючими людьми. Десь щось взнає якусь інформацію, хтось йому щось на листочку напише нове, щось відбувається, бачить як люди між собою чуючі спілкуються – інтегрований в звичайне суспільство. А якщо людина сидить вдома, зі своїми проблемами, зі своєю тишиною, постійною тишиною – це дуже тяжко».

Надія Коцовська наголошує, нечуючим дуже важлива підтримка. Їм необхідно в суспільстві почуватися рівними.

НАДІЯ КОЦОВСЬКА, голова Тернопільської обласної організації Українського товариства глухих:

«Мається на увазі, що самі можуть йти сміло в будь-які заклади, громадського харчування, собі замовляють те, що вони хочуть, не переживають чи чуюча людина зрозуміє чи нє, в меню тицяють пальчиками що вони хочуть, і стараються порозумітись, і стараються показати, офіціант старається зрозуміти що в нього хочуть – є такі. А є такі, який прийшов раз – тицьнув пальчиком, його перепитали, що не розуміють – він вже другий раз не прийде. Він взагалі замикається, він боїться людей, розумієте?».

Для тих, хто має бажання вивчити мову жестів у Тернополі проводять безкоштовні курси. За детальнішою інформацією звертайтесь за тел.: 51 07 44.

 

  • хочу допомагати людям які спілкуються мовою жестів. Є друзі які продають календарики в поїздах, і вних обмежене спілкування.

залишіть коментар