У Тернополі планують збудувати спортивний комплекс

Автор:     Опубліковано: 8 листопадаа 2016 о 19:45    1 546 переглядів

В Україні близько тридцяти тисяч осіб займаються боротьбою. Цей вид спорту є одним із наймасовіших і сьогодні посідає четверте місце за популярністю.

ГАРІЯН НЕЛЬСОН, начальник відділу єдиноборств Міністерства молоді та спорту України

 «Боротьбою греко-римською, на даний час, в Україні займається 12 тисяч, 18 тисяч займається вільною, в сумі – 30 тисяч. Так, ми трошки втратили, у зв’язку із ситуацією на сході України і Криму. Раніше боротьбою займалося 40 тисяч».

Аби популяризувати єдиноборство та інші види спорту у Тернополі запланували будівництво спорткомплексу. У мерії зазначають, це можливість залучення інвестицій і туристів для міста та, звичайно ж, популяризація здорового способу життя серед мешканців. Днями відбулася перша робоча зустріч.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя

«Наша глобальна задача – це побудова нового спортивного комплексу, який би міг бути повноцінним залом не тільки підготовки до змагань, але й проведення змагань різних рівнів. Зокрема і міжнародних, і європейських».

У міській раді розповідають, за останніх п’ять років розглянули чимало варіантів реконструкції вже існуючих приміщень, втім вирішили, краще будувати нову споруду.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя

 «Спортивний комплекс, ясна річ, має бути в доступному місці, має бути поєднаний, як я вже говорив, з іншими спортивними спорудами і ми знайшли таке місце. Це власне  місце, яке в нас практично в центральній частині міста, біля центрального стадіону».

Архітектор Василь Будзик запропонував проект спортивного комплексу. Його він бачить з дворівневим підземним паркінгом на майже тисячу місць. Та кількаярусним. На першому поверсі: каси, туалети, службові кімнати, гардероб. Далі – спортивні зали, приміщення для тренувань. І вищий рівень – для проведення змагань.

 ВАСИЛЬ БУДЗИК, проектант

«Вищий рівень, ось цей на рівні 10-20 – цей зал буде практично висотою 9 метрів. Отакий у вигляді тернопової квітки, ми хочемо, щоб вона отак розкривалася».

Заразом і пояснює, чому вибрали саме форму квітки терену.

ВАСИЛЬ БУДЗИК, проектант

 «Ян Амор Тарнавський заснував це місто. Існує така красива легенда, яку ніхто ще ніколи не оспорив, що люди їхали куди? До Тернопового поля. До Тернополя. І тому тернова квітка, вона була і десь на гербі у радянські часи».

Більшість ідей отримали схвалення, однак не обійшлось і без зауважень. Мова йде про місце проведення змагань – арени. У проекті вона розрахована приблизно на дві тисячі глядачів.

ГАРІЯН НЕЛЬСОН, начальник відділу єдиноборств Міністерства молоді та спорту України

«Вміст трибун має бути трошки більший, щоб мати змогу приймати змагання найвищого рівня: чемпіонати Європи і світу з різних видів спорту. Це інвестиція у місто, в майбутнє. На даний час така арена, ну на мою думку, так, здатна приймати змагання, але не вище чемпіонату Європи молодшої вікової групи. Якщо будувати, то бувати».

Оскільки, планують, що комплекс буде регіонального рівня, то до його будівництва сподіваються залучити кошти і з державного бюджету.

 

залишіть коментар